ROMA NAPOKON SLAVILA: Vučica preokrenula protiv Genoe na Olimpicu - gosti dva puta vodili! (VIDEO)

U najzanimljivijem susretu 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je teškom mukom pobijedila Genou s 3:2 nakon što su gosti dva puta vodili.

• 16. Dec. 2018  16. Dec. 2018

• 0

Genoa je u prvom poluvremenu imala 1:0 i 2:1, ali je Roma uspjela oba puta izjednačiti, a potom u nastavku susreta okrenuti rezultat.

Gosti su poveli u 17. minuti golom Piateka nakon velike greške domaćeg vratara Robina Olsena kojem je lopta ''iscurila'' iz ruke. Izjednačio je Federico Fazio u 31. minuti, no samo dvije minute kasnije gosti dolaze do nove prednosti, a gol je zabio Oscar Hiljemark.

U posljednjim trenucima prvog dijela Roma je izjednačila golom Justina Kluiverta, a mladi Nizozemac je u 59. minuti sjajnom loptom asistirao Cristanteu za prvo vodstvo Rome na utakmici.

Napoli je teškom mukom slavio na gostovanju kod Cagliarija s 1:0, a pogodak odluke postigao je Arkadiusz Milik iz slobodnog udarca u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Pobjedu je ostvarila i Sampdorija koja je s 2:0 slavila protiv Parme, a golove su postigli Caprari (66) i Quagliarella (69). '

Identičnim rezultatom Sassuolo je na gostovanju porazio Frosinone, a strijelci su bili Ariaudo (43-ag) i Berardi (58).

U prvoj nedjeljnoj utakmici nogometaši SPAL-a i Chieva odigrali su bez pobjednika 0:0.

U ponedjeljak se sastaju Atalanta i Lazio, a u utorak Bologna i Milan.

Na tabeli vodi Juventus sa 46 bodova ispred Napolija (35), Intera (32) i Milana (26).