NA KRAJU SU I DOBRO PROŠLI: Moćna Barca je bila na koljenima, Valverde se kockao pa izgubio, ali mogla je biti i katastrofa

U Valenciji domaći Levante je u prvoj utakmici Kupa kralja slavio nad Barcelonom rezultatom 2:1, no moglo je završiti i mnogo gore po Katalonce

• 11. Jan. 2019

• 0

Erneste Valverde izveo je kombinirani sastav na gostovanju kod Levantea u u prvoj utakmici osmine finala španjolskog kupa. Rakitić, Messi, Suarez, Ter Stegen, Alba, Pique nisu ni doputovali u Valenciju.

Razigrano isu domaći ušli u utakmicu, a mlada Barca predvođena Coutinhom i Dembeleom bila je potpuno nemoćna. Na poluvremenu je bilo već 2-0, i nije mirisalo na dobro.

Levante je do vodstva stigao već u četvrtoj minuti nakon sjajnog ubačaja Rochine, a Cabaco se samo naklonio i matirao Cillessena. Činilo se da će to trgnuti Barcelonu, njihove brzance Dembelea i Coutinha, no Levante je nastavio po svome. Nagrada im je stigla u 18. minuti nakon što je fantastični Emmanuel Boateng izvozao obranu Barce, dodao Mayoralu koji je uz dosta sreće povećao vodstvo.

Do kraja utakmice Barcelona je ipak uspjela smanjiti rezultat na 2:1 golom Coutinha iz penala, i tako si osigurala nešto lakši uzvrat, pošto će im na Camp Nou biti dovoljna pobjeda od dva gola razlike.