OVO SU ČEKALI 12 GODINA: West Ham napokon slavio protiv Arsenala (VIDEO)

West Ham je u prvoj utakmici 22. kola engleske Premierlige na svom terenu pobijedio Arsenal 1:0.

• 12. Jan. 2019  12. Jan. 2019

• 0

Bila je to prva domaća pobjeda Čekićara nad Topnicima nakon novembra 2006. godine.

Najzaslužniji za pobjedu bio je mladi 19-godišnji irski zadnji vezni Declan Rice. On je u 48. minuti preciznim udarcem postigao pogodak vrijedan pobjede, a tokom cijele utakmice istaknuo se dobrom igrom u oba smjera.

Asistent za pogodak bio je Samir Nasri, kojem je ovo bio prvenstveni debi za West Ham u koji je stigao nakon isteka suspenzije zbog dopinga.

Arsenal je odigrao blijedu partiju; ekipa Unaija Emeryja nije stvorila puno prilika pred golom gradskih rivala i West Ham je upisao zasluženu pobjedu.

Arsenalu je ovo bio drugi poraz u posljednje tri utakmice. Na tablici su peti, ali Manchester United ih može prestići već u ovom kolu. West Ham je privremeno skočio na osmo mjesto.

Bh. defanzivac Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta za poraženu ekipu, a pola sata prije kraja meča zbog grubog prekršaja je zaradio žuti karton.

alt

Arsenal je uprkos porazu ostao na petom mjestu Premiershipa, dok se West Ham probio na osmu poziciju.