JOŠ NE ZNAJU ZA PORAZ: Ronaldo strijelac, Pjanić asistent u novoj pobjedi Juventusa (VIDEO)

Torinska Stara dama je rutinski stigla do 20. pobjede u prvenstvu i sada ima 11 bodova više od drugoplasiranog Napolija.

• 10. Feb. 2019  10. Feb. 2019

• 0

U susretu 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je na gostovanju pobijedio Sassuolo s 3:0 i sada ima čak 11 bodova više od drugoplasiranog Napolija.

Torinska Stara dama je rutinski stigla do 20. pobjede u prvenstvu uz tri remija pa i dalje nema niti jedan poraz ove sezone u Serie A.

Golove za Juve postigli su Sami Khedira (23), Cristiano Ronaldo (70) i Emre Can (86).

Juventus nije dobro otvorio meč i prvih 20 minuta domaćin je bio bolji protivnik, ali u 23. minuti Stara dama stiže do vodstva. Ronaldo je šutirao, golman domaće ekipe brani, ali se lopta odbija do Khedire koji je lagano šalje u mrežu i pogađa za 0:1.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a onda u 70. minuti Juventus postiže drugi pogodak. Pjanić je sjajno centrirao iz kornera, na pravom mjestu bio je Ronaldo koji glavom pogađa za 2:0 i već tada je riješio pitanje pobjednika.

Konačnih 3:0 postavio je rezervista Emre Can u 86. minuti na asistenciju Ronalda.

Juventus vodi na tabeli sa 63 boda, Napoli ima 52, a Inter 43 boda. Slijede Atalanta, Roma i Lazio sa po 38 bodova, dok Milan 36 bodova i utakmicu manje.

Sassuolo je ostao na 11. mjestu sa 30 bodova, a zadnja tri mjesta koja vode u niži rang takmičenja drže Empoli (18), Frosinone (16) i Chievo (9).