KRALJEVI SE PROVUKLI U AMSTERDAMU, PIJETLOVI RAZBILI MILIONERE: Real Madrid slavio protiv Ajaxa, Tottenham deklasirao Borussiju Dortmund (VIDEO)

Nogometaši Ajaxa ugostili su Real Madrid u utakmici osmine finala Lige prvaka i izgubili rezultatom 2:1

• 13. Feb. 2019  13. Feb. 2019

• 0

Ajax je odlično ušao u utakmicu i uspio da povede u prvom poluvremenu sa 1:0, ali je nakon VAR-a Skomina poništio gol kluba iz Amsterdama. Prvi gol na meču vidjeli smo u 60. minuti kada je Real poveo sa 1:0.

Odlično je prošao Vinicius Junior kroz odbranu domaćih i uposlio Karima Benzemu koji lagano pogađa za 0:1.

No, igrači Ajaxa se nisu predavali i samo 15 minuta kasnije su došli do poravnanja. Asistenciju je upisao Neres, a mrežu Courtoisa zatresao je Ziyech za erupciju oduševljenja na tribinama.

Ipak, Kraljevi u 87. minuti kreću u munjevitu kontru, a Carvajal pravovremeno ubacuje za Asensija koji rutinski pogađa za konačnih 1:2. Treba istaći da je Asensio u igru ušao u 73. minuti umjesto strijelca prvog gola za Real, Karima Benzeme.

Dolberg je u sudijskoj nadoknadi mogao donijeti izjednačenje Ajaxu, našao se pred Courtoisom, ali se nije snašao, pa je ostalo 1:2.

U drugoj utakmici Tottenhama je pred svojim navijačima pobijedio Borussiju Dortmund sa 3:0.

Tottenham je otpor gostujućeg tima uspio slomiti u 47. minuti.

Odbrambeni igrači Dortmunda poigravali su se pred svojim golom, a to su domaći iskoristili i ukrali loptu. Vertonghen je potom odlično centrirao s lijeve strane, a na pravom mjestu bio je Son koji rutinski pogađa za 1:0 i veliko slavlje navijača Tottenhama.

U samom finišu meča vidjeli smo još dva gola i to oba u mrežu gostiju. Prvo je u 83. minti na 2:0 povisio Vertonghen, a konačnih 3:0 postavio je Llorente tri minute kasnije.