ZMAJ IZ FOČE ZALEDIO OLIMPICO U 88. MINUTI, ALI SE UKAZAO VAR: Na kraju utakmice Edinu Džeki nije bilo ni do čega, novi trener ima druge planove (VIDEO)

Claudio Ranieri debitirao je na klupi Rome pobjedom protiv Empolija rezultatom 2:1.

• 12. Mar. 2019  12. Mar. 2019

• 0

Iako oslabljen, domaći sastav je uspio da ubiježi novu pobjedu, a svi golovi pali su u prvom poluvremenu, dok je Roma od 80. minute igrala bez isključenog Florenzija.

Počelo je majstorskim golom El Shaarawyja u devetoj minuti, da bi samo tri minute kasnije bizarnim autogolom Juan Jesus vratio stvari na početak.

Mogla je nakon toga ekipa Empolija do novog gola, opasno su izgledali pred golom Rome, no pošto nisu, uslijedila je kazna.

Florenzi je ubacio iz slobodnog udarca, a Schick glavom pogodio za velika tri boda Rome, koja sada ima 47 bodova, tri manje od Intera koji je posljednji u onoj grupi klubova koji idu u Ligu prvaka.

Bh. reprezentativac Rade Krunić je u 88. minuti zatresao mrežu Rome, ali sudac je na asistenciju VAR-a poništio pogodak zbog igranja rukom jednog igrača Empolija.

Edin Džeko zbog suspenzije nije igrao, no na kraju utakmice djelovao je nezainteresirano, vrlo moguće i zbog činjenice da novi trener ima favorita u napadu Rome.

Ranieri je nakon utakmice imao samo riječi hvale za svoje igrače a posebno se to odnosilo na Schicka.

"Stigao sam prije tri dana i imao samo jedan trening sa njima, jer većina glavnih igrača nisu trenirali. Kako sam čuo, jer još nisam ozbiljnije radio sa njima, Schick ima sve što je potrebno jednom igraču da postane fantastičan. Ima tehniku, dobro dribla i postiže golove, te sam ubijeđen da može biti jedan od ključnih igrača", rekao je Ranieri.