LIGA PRVAKA: Manchester City ponizio Schalke 7:0! (VIDEO)

Nogometaši Pepa Guardiole s ukupnih su 10:2 izborili četvrtfinale Lige prvaka.

• 12. Mar. 2019  13. Mar. 2019

• 0

Manchester City upisao je jednu od najvećih pobjeda u povijesti Lige prvaka, nakon što je u revašu osmine finala s čak 7:0 slavio protiv Schalkea.

Pogotke su za City postigli Sergio Aguero (35-pen, 38), Leroy Sane (43), Raheem Sterling (56), Bernardo Silva (71), Phil Foden (78) i Gabriel Jesus (85).

Engleski prvak je s čak 7:0 "demolirao" Schalke i na dominantan način potvrdio prolaz u četvrtfinale, koji je, uostalom, bio izvjestan i nakon prve utakmice u Njemačkoj.

City je izjednačio rekord Bayerna, koji je u dva navrata s čak 7:0 pobjeđivao svoje suparnike u nokaut fazi Lige prvaka. Najveća pobjeda općenito u Ligi prvaka ostaje ona Liverpoola od 8:0.

U samo osam minuta prvog dijela City postiže tri gola, a u nastavku su postigli još četiri gola u jednoj od najuvjerljivih pobjeda u povijesti Lige prvaka.

Prvu veću šansu na utakmici imao je Aguero, no njegov šut iz blizine u 14. minuti zaustavila je stativaa. U 33. minuti Bruma ruši B.Silvu u prilici za gol, a Aguero je "panenkom" pogodio s bijele tačke.

Samo tri minute kasnije Argentinac je postigao i drugi gol, a nakon izvrsnog dodavanja petom Sterlinga Aguero je iz blizine pogodio kroz noge golmanu Faerhmannu. Ipak, taj gol priznat je tek nakon trominutne konsultacije s VAR-om. U 43. minuti na 3:0 je poveo bivši igrač Schalkea Sane.

U 56. minuti pogodio je Sterling na dodavanje Sanea, a i taj gol je priznat tek nakon provjere VAR-a. U 71. minuti City je postigao i peti gol, opet je asistent bio Sane, a strijelac je bio B. Silva. U 78. minuti katastrofu Schalkea pojačao je golom za 6:0 mladi Foden, a Sane je ubilježio i treću asistenciju. Pet minuta prije kraja Brazilac Jesus prizemnim udarcem postiže konačnih 7:0.