SJAJNA UTAKMICA U AMSTERDAMU, ROVOVSKA BITKA U MANCHESTERU: Ajax- Juventus 1:1, United- Barcelona 0:1, pogledajte golove

Navijači na prepunoj Johan Cruyff Arena svjedočili su sjajnoj utakmici prvog od dva dvoboja četvrtfinala Lige prvaka između Ajaxa i Juventusa.

• 10. Apr. 2019  10. Apr. 2019

• 0

U 45. minuti Juventus je poveo nakon fantastične akcije, a strijelac je bio Ronaldo! Ajax je pritiskao, nizao priliku za prilikom, a onda se u posljednjoj minuti poluvremena ukazao sjajni Portugalac.

U prvoj minuti nastavka domaći su izjednačili.

Ajax je poravnao preko Davida Neresa koji je s ruba šesnaesterca odličnim udarcem pogodio mrežu Szczesnyja.

Konačnim rezultatom su zadovoljniji gosti iz Torina, kojima je za prolaz dovoljno i 0:0.

U drugoj utakmici večeri Manchester United je poražen na Old Trafordu od Barcelone rezultatom 1:0, a jedini strijelac bio je domaći igrač Luke Shaw, kojem je nakon udarca Suareza pripisan autogol.