EVROPSKA LIGA: Kolašinac u polufinalu, Eintracht uz pomoć sudija eliminisao Benficu (VIDEO)

Za finale Evropske lige u ovoj sezoni borit će se Arsenal i Valencia, odnosno, Chelsea i Eintracht Frankfurt

• 18. Apr. 2019

• 0

Poznati su svi polufinalisti Evropske lige, a tamo se uz Arsenal našeg Seada Kolašinca plasirala Valencija te Chelsea i Eintracht iz Frankfurta.

Chelsea je pitanje pobjednika u revanšu protiv Slavije iz Praga, koju je savladao sa 4:3, riješio u prvih 20-ak minuta. Nakon što su u prvom susretu slavio s 0:1, večeras su Plavci do 17 minute postigli tri pogotka i tako već na samom startu otklonili svaku nadu gostima.

Tim iz Londona do prednosti je stigao već u petoj minuti poslije pogotka Pedra. Samo pet minuta kasnije Deli je pogodio vlastitu mrežu, da bi Giroud u 17. minuti povisio na 3:0 za domaće.

Soucek je u 26. minuti smanjio na 3:1, da bi samo nminut kasnije Pdro drugim golom večeras Plavcima vratio tri gola prednosti.

Iako su na poluvrijeme otišli s dva gola, izabranici Maurizija Sarrija su u prvih deset minuta uspjeli primiti dva gola. Sevcik je prvo u 51. minuti smanjio na 4:2, da bi četiri minute nove asistencije Souceka pogodio za 4:3. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Eintracht Frankfurt večeras je na Commerzbank Areni protiv Benfice uspio nadoknaditi dva gola zoastatka iz prvog susreta i zahvaljujući pobjedi od 2:0 plasirati se u polufinale.

Njemački tim poveo je u 37. minuti golom Filipa Kostića. Lopta je poslije udarca Mijata Gaćinovića pogodila stativu i odbila se do Kostića, koji je proslijedio u mrežu gostiju. Linijski sudija nije signalizirao ofsajd iako je srbijanski fudbaler evidentno dio u nedozvoljenoj poziciji. S obzirom da na utakmicama Evropske lige nema VAR-a, pogodak je priznat.

Upravo zbog ovog sudijskog propusta italijanskih arbitara trener portugalskog rima Bruno Lage je žestoko protestvovao, zbog čega je isključen.

Do željenog rezultata Eintracht je stigao u 67. minuti utakmice poslije sjajnog gola Rodea, a gosti su najbolju priliku imali u 84. minuti kada je Salvio pogodio stativu. Rezultat se do kraja nije mijenjao pa će se Eintracht za plasman u finale boriti protiv Chelseaja.

Pobjednik u drugom meču između Napolija i Arsenala odlučen je u 36. minuti kada je lijep pogodak postigao Alexandre Lacazette. Arsenal se tako s ukupnih 3:0 plasirao u polufinale Evropskelige, a svih 90 minuta večeras je na San Paolu odigrao bh. reprezentativac Sead Kolašinac.

Topnici će se za finale boriti sa Valencijom koja je večeras na Mestalli s 2:0 porazila Villarreal, i tako se s ukupnih 5:1 plasirala u polufinale.