NOGOMETNI VREMEPOLOV: Mnogima je ovo najbolji pogodak u povijesti Lige prvaka (VIDEO)

Na današnji dan prije 17 godina odigrano je finale Lige prvaka između Bayer Leverkusena i Real Madrida, u kojem je Real slavio s 2:1 i osvojio deveti naslov prvaka Europe.

• 15. Maj 2019  15. Maj 2019

• 0

Finale se igralo na Hampden Parku u Glasgowu i do njega je Real stigao očekivano, sa Zinedineom Zidaneom i Luisom Figom kao vođama ondašnje generacije Los Galacticosa. Bili su u toj ekipi i Roberto Carlos i Raul, Claude Makelele, Fernando Morientes, Fernando Hierro...

S takvim igračkim kadrom na raspolaganju, ugledom i tradicijom Real je bio izraženi favorit uoči finala.

Utakmica je počela revolveraški, u osmoj minuti Real je poveo Raulovim golom, a pet minuta kasnije izjednačio je Lucio. Situacija se nakon toga primirila, a kad se činilo da će na poluvrijeme otići s neriješenim rezultatom, na scenu je stupio Zinedine Zidane. Ubačaj Roberta Carlosa legendarni Zizou čekao je na 15-ak metara od gola, imao je vremena, namjestio se i fenomenalno pucao ljevicom.

Bez sumnje, jedna od najboljih golova u povijesti nogometa, a mnogima i danas najbolji kad su u pitanju finala Lige prvaka.