DRAMA U ČEŠKOJ; RUKOMETNI ZMAJEVI POBIJEDILI I PO PRVI PUT U POVIJESTI OSTVARILI PLASMAN NA EVROPSKO PRVENSTVO: Pogledajte gol Karačića za povijest i veliko slavlje...(VIDEO)

Rukometaši Bosne i Hercegovine u dramatičnoj završnici slavili su u Češkoj rezultatom 24:23 i tako se po prvi puta u povijesti plasirali na Europsko prvenstvo u rukometu

• 16. Jun. 2019  16. Jun. 2019

• 7

Prvo poluvrijeme ovog meča uglavnom donosi igru gol za gol. Reprezentacije su se smjenjivale u vodstvu, igra bh. tima je za razliku od meča protiv Bjelorusije izgledala zaista dobro i mnoge stvari su konačno funkcionisale.

Nijedna selekcija nije uspjela da napravi dva gola prednosti u prvom dijelu, a golom Perića na odmor se otišlo vodstvom naše selekcije rezultatom 10:11.

Česi su na otvaranju drugog poluvremena ostali bez Zemana koji je dobio crveni karton, ali su Česi na otrvanju drugog poluvremena ponovo poveli 12:11.

U posljednjih deset minuta igre ušlo se vodstvom domaće selekcije od 20:19, Galia potom brani još dva zicera, a u 53. minuti Češka po prvi put na utakmici ide na dva gola prednosti, 21:19.

No, naši momci novom serijom od 3-0 dolaze do vodstva u 56. minuti dolazi do vodstva od 21:22, a za vodstvo je pogodio Haseljić.

Do kraja i dalje izjednačen meč. Karačić je zabio za 24:23 i to je bio ključni gol danas i BiH je na EP.

Nikola Prce je danas briljirao sa deset golova i najzaslužniji je za pobjedu BiH u ovom meču,

Pored maestralnog Nikole Prce treba izdvojiti i pogodak Karačića za veliku pobjedu rukometnih Zmajeva.