VELIKO SLAVLJE NA MAKSIMIRU: Dinamo izvukao odličan rezultat i stigao nadomak Lige prvaka (VIDEO)

Nogometaši Dinama ostvarili su dva pogotka prednosti u prvoj utakmici doigravanja za Ligu prvaka, pobijedivši pred 27.000 navijača na Maksimiru norveški Rosenborg s 2:0 (2:0).

• 21. Avg. 2019  21. Avg. 2019

• 0

Vodeći pogodak za Dinamo već u 8. minuti postigao je Bruno Petković iz kaznenog udarca koji je sam izborio. U 28. minuti hrvatski prvak je poveo 2:0, kad je nakon dugačkog ispucavanja Dominika Livakovića, Mislav Oršić izbio pred norveškog golama i poslao mu loptu kroz noge.

Osim toga, Dinamo je imao još nekoliko dobrih prilika, a najizglednije su propustili kapitan Arijan Ademi i Nikola Moro. I Norvežani su nekoliko puta ozbiljno zaprijetili, ali je Dominik Livaković ostao nesavladan.

Revanš u Trondheimu na rasporedu je u utorak, 27. augusta. Ne izgubi li s tri pogotka razlike, Dinamo će se 29. augusta (18 sati) u Monte Carlu naći u trećoj jakosnoj grupi ždrijeba grupne faze Lige prvaka.

U slučaju uvjerljivog poraza, hrvatski prvak će 30. augusta biti u žrijebu grupa Evropske lige, takmičenja u kojem je prošle sezone dočekao proljeće i tijesno ispao u osmini finala od lisabonske Benfice.

Samo 20 minuta kasnije bilo je 2:0. Nakon jednog dubinskog pasa, lopta je došla do Oršića, koji neumoljivo trese mreže i udvostručuje prednost Modrih.