DRAMA NA KRAJU MEČA: Juventus preokrenuo protiv Verone (VIDEO)

U susretu 4. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Torinu daleko teže nego što se očekivalo pobijedio Veronu sa 2:1.

• 21. Sep. 2019  21. Sep. 2019

• 0

Verona je povela u 20. minuti sjajnim pogotkom Miguela Velosa s više od 20 metara.

Zanimljivo, samo 30-tak sekundi ranije Verona je imala kazneni udarac, no Samuel di Carmine je pogodio stativu. Na odbijenu loptu natrčao je Darko Lazović ali je i njegov udarac završio u okviru gola. U nastavku akcije lopta je došla do Velosa koji je sjajno pogodio za vodstvo gostiju.

Izjednačio je Aaron Ramsey u 31. minuti, a za 2:1 pogodio je Cristiano Ronaldo iz jedanaesterca.

U 90. minuti gosti su imali dvije sjajne prilike za izjednačenje, no Gianluigi Buffon je odbranio Lazovićev udarac, a u nastavku akcije Veloso je pogodio lijevu stativu. U posljednjim trenucima susreta Verona je ostala s igračem manje nakon što je isključen Marash Kumbulla

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić priliku je dobrio od 51. minute nakon što je zamijenio Betancura.

Zahvaljujući ovom trijumfu Juventus je izbio na prvo mjesto, a hoće li tamo i ostati zavisit će od gradskog derbija između Milana i Intera koji se igra večeras od 20.45 sati.