U ZENICI SVE GORI, PROSINEČKI PRESRETAN, BiH - FINSKA 4:1: Sjajna BiH uništila nemoćnu Finsku i vratila se u igru za Euro

No, ako se ne plasira na Euro izravno iz kvalifikacija, BiH će sigurno igrati dodatne kvalifikacije jer je osvojila prvo mjesto u skupini 3 lige B u Ligi nacija

• 12. Okt. 2019  12. Okt. 2019

• 3

REPREZENTACIJA BiH je u Zenici pobijedila Finsku 4:1 u sedmom kolu kvalifikacija za Euro i zadržala je šanse da se plasira na završni turnir. No, ako se ne plasira na Euro izravno iz kvalifikacija, BiH će sigurno igrati dodatne kvalifikacije jer je osvojila prvo mjesto u skupini 3 lige B u Ligi nacija

Momčad koju vodi Robert Prosinečki odigrala je fantastičnu utakmicu, dok su Finci zabili iz jedne jedine šanse. Golove za BiH postigli su Izet Hajrović, Armin Hodžić i dva puta Miralem Pjanić. Počasni gol za Finsku je zabio Pohjanpalo.

Tri kola prije kraja kvalifikacija, BiH je stigla na samo dva boda do Finske koja i dalje drži drugo mjesto, ono koje vodi na Euro.

TOK utakmice:

81' Udarac Gojaka s 20 metara sjevnuo je pokraj vratnice

76' GOOOOOOOOOOOOOOL! I Armin Hodžić se upisuje u listu strijelaca! Bivši dinamovac je zabio nakon odbijanca poslije još jedne super akcije

70' Mato Jajalo ulazi umjesto Elvisa Sarića

60' GOOOOL! BiH vodi 3:0, a gol je zabio Miralem Pjanić. Kakva je to bila dobra akcija. Sjevalo je sa svih strana, najprije je pokušao Kolašinac, pa Gojak, pa Hodžić, a onda je se desetak metara Pjanić zakucao za 3:0. Tribine u Zenici su na nogama, sve gori. Prosinečki je presretan

57' Nova sjajna akcije BiH, nakon prodora po desnom boku lopta stiže do Gojaka koji s desetak metara gađa preko gola

54' Pjanić iz slobodnog udarca, s nekih 20 metara, trese gredu

46' Počelo je drugo poluvrijeme i odmah šansa za BiH. Kvržić je sve napravio, ubacio, ali Cimirot tuče pokraj gola

KRAJ PRVIH 45 MINUTA! Fantastična igra BiH, dok Finci u 45 minuta nisu stvorili niti jednu šansu

45' Odlična šansa za Hajrovića. Opet ga je Kvržić sjajno pronašao, a njegov snažan šut brani Hradecky

36' - Gooooooooooool! Pjanić je siguran, 2:0 za BiH!

35' - Penal za BiH! Miralem Pjanić uzima loptu.

34' - Sjajna atmosfera na Bilinom Polju.

32' - Finci su izborili prvi korner na utakmici, ali bez opasnosti po gol Šehića koji je sjajno istrčao.

30' - Goooooooool! Izet Hajrović za vodstvo Zmajeva od 1:0! Sjajna akcija našeg tima, Kvržić je dodao do Hajrovića, a on desnom nogom pogađa za 1:0 i veliko slavlje navijača na Bilinom Polju.

27' - Opasna kontra Finaca, Pukki se tražio u u kaznenom prostoru Zmajeva, ali bez opasnosti za gol Šehića.

26' - Velika prilika za BiH! Hodžić je imao veliku šansu nakon asistencije Pjanića, ali u posljednjem trenutku interveniše odbrana Finske.

25' - Potpuna dominacija Zmajeva u prvih 25 minuta.

22' - Kolašinac centrira, ali opet odbrana Finske izbacuje u korner nakon kojeg nismo ugrozili gol gostiju.

20' - Nova prilika za naš tim. Sarić je centrirao za Kvržića na drugoj strani, a njegov udarac iz voleja s ivice kaznenog prostora odlazi malo pored gola.

20' - Nešto mirniji period utakmice sada, ali naši igrači sjajno kombinuju na sredini terena.

15' - Višća neće moći nastaviti meč, a umjesto njega na teren će ući Izet Hajrović. Sjajna prilika za igrača Dinama da pokaže da zaslužuje mjesto među Zmajevima.

14' - Sjajna akcija našeg tima, Gojak postiže gol, ali je sudija signalizirao ofsajd. Šteta...

13' - Velika prilika za Zmajeve, najbolja na utakmici. Pjanić je centrirao iz kornera, Bičakčić skače ali šutira preko gola. Bila je ovo velika šansa.

13' - Prilika za naš tim, ali Finci u posljednji trenutak izbacuju loptu. Novi korner za Zmajeve.

12' - Treći korner za naš tim, Pjanić je centrirao, ali golman Finske hvata loptu. Podršku našem timu u ovom meču pruža i kapiten Edin Džeko koji zbog povrede ne može igrati.

10' - Dobra igra našeg tima u prvih deset minuta, a u ovim trenucima se Edin Višća žali na jednu povredu.

7' - Hodžić je sada lijepo probio po lijevoj strani, centrirao je loptu, ali Višća nije uspio doći do lopte.

6' - Pjanić je centrirao, Bičakčić je bio na drugoj stativi, ali nije najbolje udario loptu.

5' - Novi korner za naš tim, a u međuvremenu se jedan Finac žali na povredu i ukazuje mu se pomoć.

2' - Naši igrači su tražili kazneni udarac nakon što je Kamara očigledno igrao rukom, ali je sudija samo odmahnuo glavom i pokazao da se igra nastavi.