HRVATSKA REMIZIRALA U CARDIFFU: Vatrenim je za Euro neophodan jedan bod protiv Slovačke

Hrvatska je odigrala 1:1 kod Walesa u pretposljednjoj utakmici kvalifikacija za Euro 2020.

• 13. Okt. 2019  14. Okt. 2019

• 0

Hrvatska reprezentacija odigrala je 1:1 u Cardiffu protiv Walesa i zadržala prvo mjesto u grupi E. Vatrene u novebru čeka utakmica protiv Slovačke u Rijeci na kojoj moraju izboriti makar bod kako bi osigurali plasman na Euro 2020. Godine.

Hrvatska je imala priliku pobjedom u Cardiffu osigurati plasman na evropsko prvenstvo i prije zadnjeg kola, međutim nije uspjela mada je povela u devetoj minuti golom Nikole Vlašića. Izjednačio je Gareth Bale golom u sudijskoj nadoknadi prvog dijela.

Hrvatsku do kraja kvalifikacija još očekuje utakmica protiv Slovačke u Rijeci 16. novembra, a Vatreni će ogled na Rujevici dočekati na prvom mjestu tabele sa 14 bodova, dva više od Mađarske, a četiri od Slovačke koja ima i utakmicu manje. Wales je ostao na četvrtom mjestu s osam bodova i također utakmicom manje.

Hrvatska će protiv Slovaka igrati bez dva ključna odbrambena igrača jer su Dejan Lovren i Domagoj Vida večeras dobili žute kartone. Brine i ozljeda Luke Modrića koji je u 88. minuti šepajući izašao s terena.