OVO JE GOL GODINE: Bayern je nakon preokreta deklasirao Werder utrpavši im 6 komada, ali o pogotku Coutinha će se dugo pričati...

U sklopu 15. kola Bundeslige Bayern je deklasirao Werder rezultatom 6:1

• 14. Dec. 2019  14. Dec. 2019

• 1

Hladan tuš navijačima Bayerna u 24. minuti je priredio Rashica kada je sjajnim golom sa više od 20 metara matirao Neuera i doveo Werder u vodstvo, no slavlje gostiju nije dugo potrajalo.U 45. minuti Coutinho je vratio stvari na početak, da bi potom brazilski fudbaler već u sljedećem napadu asistirao Lewandowskom za preokret na Allianz Areni i vodstvo na poluvremenu.

Drugi dio utakmice pripao je u potpunosti Bayernu. Do novog pogotka prvaci Njemačke dolaze u 63. minuti preko danas raspoloženog Coutinha, da bi u 72. minuti sve dileme oko pobjednika razriješio Lewandowski i donio Bayernu prednost od 4:1. Na tome nije stalo, nastavio je Bayern prijetiti i dalje, a Muller i Coutinho uspjeli su još dva puta da zatresu mrežu Werdera za, ispostavit će se,visokih 6:1. Asistent kod Mullerovog gola ponovo je bio Coutinho kojem je ovo bio najbolji meč otkako je došao u Bayern.

Vidjeli smo nekoliko sjajnih golova, ali onaj kojeg je u 78. minuti postigao Coutinho je priča za sebe.