Četvrtak, 06. Septembar 2012 u 19:36

Odbojkaši BiH u finalu Paraolimpijskih igara

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci plasirala se danas u finale Paraolimpijskih igara u Londonu nakon trijumfa nad selekcijom Njemačke sa 3:0.

Naši reprezentativci sjajno su igrali tokom cijele utakmice i zasluženo su prošli u finale Paraolimpijskih igara. Prvi set koji se igrao 22 minute dobili smo sa 25:19. To je bio set u kojem su Nijemci najviše zaprijetili, a u ostatku utakmice više od toga nisu mogli. U drugom setu nije bilo problema za naše momke, te su bili bolji sa 25:20. U trećem setu pokazali smo svu svoju snagu i furiozno došli do trijumfa. Konačan rezultat u trećem setu bio je 25:14.

U finalu Paraolimpijskih igara naša reprezentacija igrati će protiv boljih iz susreta Iran – Rusija koji se igra večeras od 22 sata.