EURO 2016.: Island i Mađarska podijelili bodove (VIDEO)

U dvoboju 2. kola F grupe EURA u Marseilleu su nogometaši Islanda i Mađarske odigrali 1:1 (1:0)

• 18. Jun. 2016  18. Jun. 2016

• 0

Islanđani su poveli golom Gilfya Sigurdssona (40pen), a Mađari su izjednačili autogolom Birkira Saeverssona (88) .

Mađarima je to četvrti bod, pa su sigurno najugodnije iznenađenje EURA, dok su Islanđani ubilježili i drugi remi.

Prvo poluvrijeme proteklo je u slabom nogometu bez pravih šansi, a Mađari su bili bezopasni uprkos čak 70 posto posjeda lopte.

Islanđani su poveli u 40. minuti, nakon velike gužve u šesnaestercu Mađara, golmanu Kiralyu je ispala lopta, a mađarski igrač Kadar je srušio Gunnarsona. S "bijele tačke" je vrlo precizan bio najbolji islandski igrač Gylfi Sigurdsson.

Ni u drugom poluvremenu ništa se bitnije nije promijenilo, Mađari su jalovo napadali, a Islanđani čekali svoju priliku iz protivnapada. I dok se očekivao kraj i pobjeda islanda, dvije minute prije kraja Mađari su izjednačili autogolom Saeverssona.