DŽANAN MUSA PRESUDIO: Pobjeda naših u dramatičnoj završnici protiv Švedske 74:71 (VIDEO)

Najefikasniji kod nas bio je Jusuf Nurkić sa 19 poena

• 03. Sep. 2016  03. Sep. 2016

• 0

U 20.15 sati počela je druga kvalifikaciona utakmica naše košarkaške reprezentacije za odlazak na Evropsko prvenstvo 2017. godine.

U prvom susretu, izgubili smo od Rusije na gostovanju 29 poena razlike.

Mjesto susreta večeras: dvorana „Mirza Delibašić“ KSC „Skenderija“ u Sarajevu. I to krcata!

Izabranicima Damira Mulaomerovića, koji su ovaj put znatno pojačani Mirzom Teletovićem, u goste je došla Švedska, koju s klupe vodi rođeni Sarajlija, bivši igrač sarajevske Bosne i tuzlanske Slobode Vedran Bosnić.

U ne baš zanimljivoj utakmici, reprezentativci BiH riješili su prvo poluvirjeme u svoju korist. Rezultat je 40:35.

Najefikasniji kod nas je Jusuf Nurkić sa 15 poena. Ali i tri lične greške…

Najinteresantniji momenat na utakmici zbio se pred kraj prvog poluvremena, kada je MIrza Teletović pogodio koš sa naše polovine, ali nije priznat jer je prethodno sviran faul.

Na kraju treće četvrtine 50:50. Teško ide sa Švedima, trenutno je naš najbolji igrač Džanan Musa, koji ima tek sedamnaest godina.

Mirza Teletović još uvijek "spava"...

BiH je pobijedila, ipak... Rezultat 74:71. Najbolji igrač utakmice bio je Džanan Musa sa 17, iako je Nurkić postigao 19 poena.