KAO GROM IZ VEDRA NEBA: Arsene Wenger nakon 20 godina napušta Arsenal!

Wenger je u Arsenalu od '96 godine, a ukupno je osvojio tri naslova engleskog prvaka...

• 24. Sep. 2016  24. Sep. 2016

• 0

Nekoliko sati prije gradskog derbija između Arsenala i Chelseaja, poput bombe odjeknula je informacija s Otoka: tamo su uvjereni kako je glavni strateg Arsenala, Arsene Wenger nakon 20 godina spreman napustiti klupu Topnika!

Englezi tvrde kako su čelnici Topnika već pronašli i nasljednika, a riječ je o sadašnjem menadžeru Bornemoutha Eddiju Howeu.

Francuski stručnjak je u posljednje vrijeme često na udara kritika, titulu u Premier ligi nije osvojio čak 12 godina, a kada su u pitanju transferi osim Özila i Sancheza na Emirates nije sletjelo neko veliko ime posljednjih godina.

Wenger je u Arsenalu od '96 godine, a ukupno je osvojio tri naslova engleskog prvaka, tri FA kupa, šest Community Shielda, a jednom je izborio i plasman u finale Lige prvaka 2006. godine.