U SUDARU "ZMAJEVA" ZUKANOVIĆ BOLJI OD DŽEKE: Roma vodila pa izgubila od Atalante, pogledajte golove

U utakmici 13. kola talijanske Serije A Atalanta je s 2:1 pobijedila Romu

• 20. Nov. 2016  20. Nov. 2016

• 0

Roma je bila bolja  u prvom dijelu utakmice, a Mohamed Salah je imao nekoliko sjajnih šansi dok je naš Edin Džeko glavom šutirao pored gola u 26. minuti. Imala je i Atalanta svoje prilike, a jedini gol u prvom dijelu postigoa je Diego Perotti s penala u 40. minuti.

Prethodno je Salah Toloija pogodio u ruku, pa je sudija pokazao na bijelu točku. Dosta sadržajno bilo je drugo poluvrijeme, a Atalanta je bila bolja i zasluženo stigla do 1:1. Mattia Caldara je postigao neobičan pogodak u 62. minuti. Uslijedilo je pola sata napadačke igre, oba tima tražila su pobjedu, da bi u 90. minuti Kessie pogodio s bijele točke za slavlje domaćih.

U sudaru Zmajeva, Ervin Zukanović je tako slavio, a nekadašnji suigrač Edin Džeko u Rim se vraća kratkih rukava.