KIKS LIVERPOOLA, POBJEDE MOURINHA I GUARDIOLE: Pogledajte 9 golova sa sve tri utakmice (VIDEO)

Manchester United je na gostovanju kod West Hama u meču 20. kola engleske Premier lige slavio rezultatom 2:0

• 02. Jan. 2017  02. Jan. 2017

• 0

Nogometaši Uniteda vezali su šestu prvenstvenu pobjedu i pod palicom Josea Mourinha od početka novembra prošle godine ne znaju za poraz, a odigrali su već 13 utakmica. Nakon domaćih pobjeda nad Sunderlandom i Middlesbroughom, Crveni vragovi imali su jedno teže gostovanje, ali svejedno su uspjeli da se domognu čitavog plijena i trenutno sa 39 bodova zauzimaju šesto mjesto, te su na bod od pozicije koja vodi u Ligu prvaka. Golove za goste su postigli Juan Mata u 63. i Zlatan Ibrahimović u 78. minuti utakmice.

Sunderland je kod kuće uspio isčupati bod protiv Liverpoola iako su gosti dva puta vodili. Prvo je u 19. minuti pogodio Daniel Sturridge, da bi u 25. minuti izjednačio Jermain Defoe. U 72. minuti pogodio je Sadio Mane, a u 84. minuti poravnao je ponovno Jermain Defoe. Zanimljivo je i da su domaći oba gola postigli iz jedanaesterca.

Manchester City je na domaćem terenu svladao Burnley sa 2:1. U 58. minuti City je u vodstvo doveo Gael Clichy, a samo četri minuta kasnije pogodio je i Sergio Aguero. Gosti su smanjili na 2:1 golom Bena Mee u 70. minuti utakmice.