FANTASTIČNI DŽEKO POGODIO DVA PUTA PROTIV FIORENTINE: Pogledajte Edinov 16. i 17.  pogodak u Serie A za povratak na vrh liste strijelaca (VIDEO)

Nogometaši Rome vratili su se na drugo mjesto Serie A nakon što su u sklopu utakmice 23. kola s 4:0 slavili protiv Fiorentine a dva gola postigao je bh. reprezentativac Edin Džeko.

• 07. Feb. 2017  08. Feb. 2017

• 0

Džeko je postigao vodeći gol za Romu u 39. minuti prvog poluvremena na asistenciju Daniela De Rossija. Drugi pogodak pao je nakon prekida u 58. minuti. De Rossi je izveo slobodni udarac s desne strane, na rubu peterca je pronašao glavu Fazija koji uz pomoć stative povećava na 2:0.

Nakon toga Fiorentina je "nestala" s terena i samo je bilo pitanje koliko će pogodaka Roma do kraja postići. Nainggolan je u 75. minuti na dodavanje Strootmana povisio na 3:0, a onda je osam minuta kasnije Džeko iskoristio grešku Astorija, ukrao loptu i mirno pogodio za 4:0.

Džeko je večeras postigao svoj 16. a potom i 17. pogodak u talijanskoj Seriji A, te je tako stao na čelo liste najboljih strijelaca u dosadašnjem toku prvenstva Italije.