SARAJEVO ELIMINIRANO NAKON PENALA, "ŽELJO" SLAVI U PODGORICI: Pogledajte golove Sarajeva i Željezničara u Europa ligi (VIDEO)

Nakon što su nogometaši Širokog Brijega uspješno preskočili prvu prepreku u Europa ligi, remiziravši s ekipom iz Kazahstana, uzvratne susrete igrali su i vječiti rivali, Sarajevo i Željezničar

• 06. Jul. 2017  06. Jul. 2017

• 0

Zeta je od 29. minute došla do vodstva protiv Željezničara. Veliku grešku napravila je obrana bh. tima. Ljuljdjuraj je ukrao loptu Graovcu, uposlio je Kukuličić koji lagano pogađa za 1:0. Ipak, samo dvije minute kasnije Goran Zakarić je prekrasno iz slobodnjaka pogodio za 1:1.

Preokret plavima sa Grbavice donio je Ivan Lendrić, koji je nakon asistencije Zajka Zebe ljevicom pogodio s vrha šesnaesterca.

U 76. minuti na 2:2 izjednačio je Krstović.

Nogometaši Sarajeva zakomplicirali su svoju sitauaciju. Već nakon prvog poluvremena imali su veliko vodstvo od 2:0, golovima Hebibovića u 13. i Kadušića u 35. minuti.

Dobru akciju moldavskog tima u gol je pretvorio Zagynailov. Sjajno je iskoristio prekid i pogodio je za 2:1. Ovaj rezultat nam donosi produžetke, ali se iskreno nadamo da ih ipak neće biti.

Na Koševu i nakon produžetaka nije bolo promjene rezultata pa je pobjendik odlučen izvođenjem jedanaesteraca. U dramatičnim penalima bolje se snašao moldavski tim jer su Mihojević i Kuzmanović bili neprecizni s bijele tačke.

Zaria će u drugom pretkolu Evropske lige igrati protiv kiparskog Apollona.