ŠIROKI BRIJEG SJAJAN U ŠKOTSKOJ, "ŽELJO" PO PROLAZ U ŠVEDSKU: Pogledajte golove iz Aberdeena i najzanimljivije detalje sa Grbavice (VIDEO)

Željezničar je u prvoj utakmici drugog pretkola Evropske lige na Grbavici protiv AIK-a odigrao 0:0

• 13. Jul. 2017  14. Jul. 2017

• 0

Prvu šansu imali su gosti i to se odmah zatresao okvir gola. U 11. minuti Avdiću je ubačaj s desne strane otišao preko noge i zamalo završio u golu, no zaustavila ga je prečka.

Najbolju priliku plavi su imali u 38. minuti kada je Zecu prvo obranio golman gostiju, a iz novog pokušaja ofenzivac Želje pucao je preko gola.

U 50. minuti zatresla se mreža Želje nakon udarca Markkanena, no gol je opravdano poništen zbog ofsajda. Gosti su opet bili opasni u 62. minuti kada je Nyholm ostao sam na petercu nakon kornera, ali je promašio.

Plavi su u 71. minuti tražili penal nakon što je Sauli Vaisanen igrao rukom u vlastitom šesnaestercu, no sudac je samo pokazao da se igra dalje. Gosti su do kraja utakmice još zaprijetili preko Therna, no rezultat se nije mijenjao. Odluka o putniku u treće pretkolo past će tako za tjedan dana u Švedskoj.

Široki je u prvoj utakmici drugog pretkola Europske lige na gostovanju kod Aberdeena odigrao sjajnih 1:1, te za tjedan dana ima lijepu priliku izboriti plasman u treće pretkolo.

Zaprijetio je Široki u dva navrata preko Lončara, no udarci nisu bili precizni. Aberdeen je uzvratio u 13. minuti preko Christieja čiji udarac brani Bilobrk. Ipak, samo četiri minute kasnije Christie je precizan i Škoti su stigli do minimalne prednosti.

Do kraja poluvremena Široki je zaprijetio preko Begonje i Markovića, ali rezultat se nije mijenjao.

Rezultat se nije mijenjao do 69. minute kada je Marković sjajno zabio za 1:1 nakon asistencije Menala.

Nakon primljenog gola domaćin je krenuo po novi gol, no Maynard i Tansey nisu bili precizni. Široki je bio opasan preko Krstanovića u 84. minuti, no njegov udarac glavom brani Lewis.