UNITED POBIJEDIO, LUKAKU I POGBA DOMINIRALI: Pogledajte golove Mourinhove momčadi protiv Bilićevog West Hama (VIDEO)

Mourinhova skupocjena igračka sa stilom je otvorila novu sezonu

• 13. Avg. 2017  13. Avg. 2017

• 0

Manchester United je tradicionalno uspješno otvorio sezonu. U današnjem susretu s West Hamom došli su do čak sedamnaeste pobjede na otvaranju prvenstva od osnivanja Premier Lige.

Na Old Traffordu su izabranici Josea Mourinha svladali Bilićeve čekićare s 4:0, a tijekom gotovo cijelog susreta su ugodno kontrolirali situaciju na terenu, rijetko dozvolivši gostima da im zaprijete, iako su domaćini dosta letargično krenuli.

Prvu priliku su stvorili u 18. minuti kada je Matin udarac obranio Hart. Lopta se ponovo odbila do Španjolca koji je u sredini kaznenog prostora pokušao uposliti Lukakua, ali sve je ostalo na pokušaju jer se Belgijanac nije uspio izboriti za udarac.

U 33. minuti United je poveo. Obiangovo je dodavanje presjekao Matić, a lopta se odbila do Rashforda koji je u sprintu stigao do protivničkog kaznenog prostora te iza leđa Reida proigrao Lukakua. Pojačanje iz Evertona koristi priliku i uz pomoć stative zabija u prvi kut Hartovog gola.

Prvi bljesak Bilićeve momčadi dogodio se u 45. minuti kada je konačno zaposlen bio i De Gea. Kombinirali su gosti na rubu Unitedovog šesnaesterca nakon čega je Fernandes uputio udarac, ali njegov je pokušaj s lakoćom odbio španjolski vratar.

United je u 52. Minuti udvostručio vodstvo. Mkhitaryan je s lijeve strane iz slobodnog udarca uputio precizan centaršut a najbolje se snašao Lukaku koji je nadskočio Masuakua i zabio gol glavom pored nemoćnog Harta. Priliku za smanjenje zaostatka „Čekićari“ su imali sedam minuta kasnije kada je Arnautović glavom pogodio gornji dio prečke.

Sjajni Rashford je do kraja susreta pogodio i stativu, pa je uskoro zamijenjen za Martiala. Par minuta kasnije Blindov pokušaj je završio tik uz vratnicu.. Zatim je u 87. minuti rezultat povisio Martial. Pogba je kombinirao s Mkhitaryanom, nakon čega je Armenac potpuno neometan gurnuo loptu za Francuza, a on rutinski odradio posao i svladao Harta s otrpilike 11 metara.

Konačni je rezultat postavljen u 90. minuti kada se i Pogba upisao u listu strijelaca. Odlično je veznjak pogodio s 20 metara, a iako je udarac više išao prema sredini gola, vratar West Hama ga nije uspio obraniti, te je postavljeno konačnih 4:0.