SRAMOTA U NIKOZIJI; CIPAR - BOSNA I HERCEGOVINA 3:2: Trećerazredni nogometaši održali lekciju našim skupocjenim zvijezdama (VIDEO)

Naša reprezentacija odigrala je važnu utakmicu na putu za Rusiju 2018. Poraženi su "Zmajevi" od Cipra te su sada miljama daleko od plasmana na najelitnije svjetsko reprezentativno natjecanje

• 31. Avg. 2017  31. Avg. 2017

• 0

Piše: B.BOŠNJAK

Na GSP stadionu u Nikoziji, u utakmici sedmog kola grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji, Cipar je porazio našu reprezentaciju rezultatom 3:2

Igra naše reprezentacije u prvom poluvremenu bila je solidna, a rezultat odličan.

Ciprane je u 32. minuti načeo Toni Šunjić s(p)retnim golom nakon Pjanićevog ubačaja iz kornera, a vodstvo je udvostručio Višća nakon prodora i centaršuta Kolašinca.

Pored toga, Ibišević je promašio dvije dobre šanse, a Lulić pogodio vratnicu. Ciprani su osim dvije poluprilike bili bezopasni.

U drugom poluvremenu kao da su izašli drugi igrači. Domaćin je zaigrao visoki presing, a naši reprezentativci su se potpuno indolentno i nonšalantno povukli na svoju polovinu, dopuštajući domaćinu da konstantno vrši pritisak. Nakon nekoliko promašenih šansi Cipra, u 65. i 67. minuti su Christofi i Laban postigli dva pogotka za izjednačenje.

Šok je potpuno pokosio "Zmajeve", a Sotiriou ih je dokrajčio golom u 76. minuti.

Nismo stvorili niti jednu ozbiljnu šansu u drugom poluvremenu.

Ostale utakmice u grupi H:

Belgija - Gibraltar 9:0 (Mertens 16', Meunier 18', 61', 67', Lukaku 21', 38', 84´, Witsel 27', Hazard 45'

Grčka - Estonija 0:0

Poredak na tabeli grupe H izgleda ovako: 1. Belgija 19, 2. Grčka 13, 3. BiH 11, 4. Cipar 10, 5. Estonija 5, 6. Gibraltar 0.

____________________________________________________________________________________

TIJEK SUSRETA:

Kraj utakmice

90+ Četiri su minute nadoknade. Ništa se ne mijenja. Nabacujemo u šesnaesterac, ali ne uspijevamo niti uputiti udarac.

90´ Imali su Ciprani šansu zadati završni udarac no čisti zicer Kastanos prebacuje preko gola.

89´ Sve su karte bačene u napad, Šunjić je sidraš, bunarimo u šesnaesterac, ali bez prilike.

86´ Žuti karton za Hodžića.

85´ Jalovi napadi, ne uspijevamo doći do izgledne pozicije.

79´ Miličević je izborio slobodnjak na 20ak metara od gola Panayija. Pjanić je pogodio živi zid.

79´ Christofi izlazi iz igre, mijenja ga Alexandrou. Hodžić mijenja Ibiševića.

77´ 3:2! Nevjerojatan pad u igri naših reprezentativaca. Sotiriou cijelu utakmicu muči naše stopere, a sad je dobru igru naplatio i pogotkom za vodstvo.

75´ Jajalo ulazi umjesto Cimirota.

72´ Kastanos je ušao u igru umjesto Margace

70´ Požutio je i Pjanić

68´ Avraam dobija žuti karton

67´ GOL, 2:2! Nevjerojatna i nedopustiva nonšalancija u obrani. Domaći prelako dolaze u naš šesnaesterac. Sotiriou je odložio za Labana koji s ruba šesnaesterca pogađa u devedesetku Asmirovog gola.

65´ GOL, 1:2! Nevjerojatni kiksevi obrane. Iz jednog karambola lopta je došla na Christofija koji iz poluvoleja sa 10ak metara zabija za smanjenje zaostatka domaćih.

64´ Igru napušta strijelac drugog gola, Edin Višća. Mijenja ga Danijel Miličević.

62´ Ukoliko se ne pojača angažman, mogli bismo zakomplicirati situaciju. Ciprani prijete u posljednjih nekoliko minuta. Sad je Vranješ morao spašavati bacivši se požrtvovno u blok Sotiriou.

55´ Neshvatljiva nonšalntnost u našoj obrani. Sotiriou dobija loptu na lijevoj strani, ubacuje sa Cristofija koji je sam pred golom, no Begović je ušao u mlaki šut Cipranina.

53´ Nakon centaršuta i gužve u petercu lopta dolazi do Džeke, ali iz okreta i teške pozicije Edin nije uspio zabiti.

51´ Nešto opušteniji ulazak "Zmajeva" u drugo poluvrijeme. Demetriou se izborio za poziciju u šesnaestercu. Srećom, blokiran je.

47´ Pjanić šutira iz slobodnjaka sa 25 metara, Panayi je s lakoćom uhvatio loptu.

46´ Odmah u prvom ozbiljnijem napadu panika pred golom Begovića, no Kyriakou se spetljao.

46´ Počinje drugo poluvrijeme. Ciprani su izvršili izmjenu, Avraam je zamijenio Charalambidesa

45´Kraj prvog poluvremena

42´ GOL! Edin Višća! Kolašinac je s Lulićem izigrao desnu stranu obrane domaćina, pretrčao  pola terena, poslao parabolu na drugu stativu, a Edin loptu zakucao u bliži kut za vodstvo od 0:2!

38´ Christofi je ušao u sredinu s desne strane, opalio ljevicom s 20-ak metara, ali je udarac blokiran. Nakon kornera Begović je pomalo panično boksao.

34´ GOL! Toni Šunjić! Pjanić je ubacio iz kornera, lopta pogađa u koljeno Šunjića i odsjeda u lijevom donjem kutu gola domaćina! Prvi Tonijev gol za reprezentaciju!

33´ Još jedna šansa Ibiševića! Dobio je odličnu loptu u prostor od strane Lulića, šutirao ljevicom sa sedam metara, ali domaći golman brani.

31´ Ponovo smo zagospodarili terenom, ali nedostaje završni pas.

25´ Opasno smo živjeli. Najprije je Christofi neometano šutirao unutar naših 16 metara a Vranješ blokirao. Nakon toga je glavom iz izgledne pozicije šutirao lijevi bočni Laban. Prošlo je tik uz stativu.

22´ Džeko šutira sa 20 metara, Panayi brani.

21´ Sjajna šansa za Ibiševića! Istrčao je kontru, odigrao dupli pas s Lulićem ali je loše zahvatio loptu u ključnom trenutku.

18´ Opao je tempo igre, Cipar se oslobodio početnog pritiska i vodi se bitka na sredini terena

14´ Opasno je bilo pred Begovićevim golom. Centaršut s desne strane odsjeo je na glavi njihove udarne igle Sotirioua, no udarac je otišao oko pola metra od lijeve Begovićeve spojnice.

13´ Domaći su nakon prekida uputili prvi udarac glavom, ali mlako i bez opasnosti za Begovića

11´ U dosadašnjem tijeku utakmice više od igre imaju naši reprezentativci, ali osim udarca Lulića nije bilo šansi za pogodak.

3´ Stativa Lulića! Izigrana je obrana Cipra po lijevoj strani, centaršut Kolašinca je odbijen, a u nastavku akcije  za udarac sa 10 metara iskosa s lijeve strane izborio se Lulić, te pogodio bližu stativu.

1´ Utakmica je počela