GIBRALTAR - BOSNA I HERCEGOVINA 0:4 ; Rutinska pobjeda "Zmajeva", Belgijanci pomogli trijumfom u Pireju

Uoči posljednja 2 kola kvalifikacija naša reprezentacija ima bod više od trećeplasirane Grčke

• 03. Sep. 2017  03. Sep. 2017

• 0

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je uvjerljivu pobjedu u utakmici 8. kola grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. protiv domaćeg Gibraltara.

"Zmajevi" su imali poteškoća pri stvaranju šansi u prvih pola sata utakmice, ali je pogodak Džeke u 35. minuti konačno prelomio dvoboj. Do poluvremena je promašeno još nekoliko prilika.

U nastavku ponovo malo usporeniji ulazak. Sve do 65. minute se čekalo na pravu priliku i pogodak Kodre. Tad je domaćin potpuno pao te je dokrajčen golovima Lulića i Džeke.

U drugoj za nas važnoj utakmici grupe H Belgija je u Pireju golovima Verthongena i Lukakua svladala Grčku rezultatom 2:1, te nas tako ostavila u igri za baraž.

Nakon 8 kola BiH ima 14 bodova, bod više od trećeplasirane Grčke.

Grcima do kraja kvalifikacija predstoji gostovanje prijateljskom Cipru te domaćinstvo protiv Gibraltara.

Naša reprezentacija dočekuje Belgiju te ide u goste Estoniji.

Pozitivna je stvar činjenica da "Zmajevi" sudbinu drže u svojim rukama, te da dvije pobjede garantiraju plasman u baraž.

S druge strane, raspored nam je mnogo teži nego Grcima.

Naredno reprezentativno okupljanje na rasporedu je početkom listopada uoči utakmice protiv Belgije.

_______________________________________________________________________

Tijek susreta:

Kraj utakmice: Gibraltar-Bosna i Hercegovina 0:4; Grčka-Belgija 1:2

90´ 3 minute nadoknade

87´ Coombes je zamijenio Casciara

86´ Đumić mijenja Cocalića

85´ 0:4! Višća je uhvatio obranu domaćina na spavanju, brzo izveo aut, a Džeko rutinski pogodio

83´ 0:3! Lulić zabija za ovjeru pobjeda nakon centaršuta Miličevića!

79˙ Kodro napušta igru, mijenja ga Bajić. Kod Gibraltara teren napušta Green, a mijenja ga Duarte

78´ Velika prilika za Kolašinca. Proigravanje Džeke od bloka se odbilo na glavu braniča Arsenala, no nije ju uspio proslijediti u mrežu

73´ Pao je ritam posljednjih u par minuta, naši reprezentativci zadovoljili su se vodstvom

67´ Miličević mijenja Hadžića, a Pusey Ponsa

65´ GOL! 0:2. Agilni Višća dobio je loptu na desnoj strani, primirio ju i pogodio Kodru koji lijepo glavom plasira u lijevi kut gola Ibrahima. Ovo je Kenanov prvijenac za reprezentaciju.

62´ Lulić ubacuje za Džeku koji iz teške pozicije glavom nije uspio opasnije šutirati

57´ Ponajbolji igrač utakmice Kolašinac ponovo je probio po lijevoj strani i odigrao povratnu loptu za Kodru, čiji je udarac u izglednoj poziciji blokiran

53´ Nešto usporeniji ulazak u drugo poluvrijeme. Čeka se novi pritisak i drugi pogodak koji bi riješio pitanje pobjednika

48˙ Kratak pritisak domaćina koji je došao do svog prvog kornera

46´ Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45´ Nove velike prilike. Naprije je Ibrahim skinuo bombu Višće s lijeve strane, a potom, nakon kornera, brani udarce Džeke i Cocalića

42´ Jajalo sjajno pronalazi Višću na desnoj strani, on odigrava povratno za Džeku, čiji udarac brani Ibrahim. Samo par sekundi kasnije u prilici je bio i Lulić, no domaći otklanjaju opasnost

39˙ Centaršut je nekako došao do Višće na desnoj strani, on šutira snažno i prizemno, ali pravo u golmana domaćih

35´ GOL!  Hadžić je ubacio iz kornera, Džeko glavom iz peterca postiže svoj 51. pogodak u dresu BiH!

33´ Šutira nerezonski s velike udaljenosti Jajalo, neprecizno

31˙ Imamo posjed lopte, ali pored nekoliko poluprilika nismo stvorili pravu opasnost pred golom domaćina

29´ Tresla se mreža domaćih nakon udarca Kodre, ali gol je poništen. Prethodno se Lulić našao u zaleđu.

28´ Žuti karton Zukanovića. Propustit će meč protiv Belgije

24´ Dobio je Kodro loptu u for, u posljednjem trenutku reagira Chipolina i otklanja opasnost

23´ Centrirao je s lijeve strane Lulić, Džeko nadskočio domaćeg stopera ali šutirao metar od lijeve spojnice Ibrahima

21´ Napravljen je višak na lijevoj strani. Lulić proigrava Kolašinca, on povratnom loptom pronalazi Džeku koji u padu iz teške pozicija promašuje okvir gola

19´ Najbolja šansa na utakmici. Džeko se odlično snašao u gužvi, proigrao Višću, a on s 20ak metara iz polukoraka gađa pola metra od lijeve vratnice

17´ Prizeman šut Kodre s 20ak metara, odbijeno je u korner

16´ Casciaro se našao sam u kontranapdu domaćina, nije uspio predriblati Kolašinca

12´ Stvoren je višak na desnoj strani, Višća visokim centaršutom nalazi Lulića na daljoj stativi, ali Senad je bio u teškoj situaciji da bi ugrozio gol domaćih

10´ Potegao je s distance Zukanović, ali daleko od gola.

5´ Izborio je Kodro slobodan udarac na 25 metara od gola Ibrahima. Hadžić je šutirao direktno na gol, ali previsoko.

5´ Igra se isključivo na polovini domaćina, još uvijek bez šansi za pogodak

1´ Utakmica je počela