SJAJNO OTVARANJE LIGE PRVAKA: Messi obilježio večer, Šehić primio 6 komada u Londonu, POGLEDAJTE SVE GOLOVE (VIDEO)

Džeko nije iskoristio jednu izglednu priliku, a Pjanić je odigrao korektno u centru Juventusove vezne linije

• 12. Sep. 2017  13. Sep. 2017

• 0

Utakmicama prvog kola grupa A, B, C i D počelo je 63. izdanje nogometne Lige prvaka. Imali smo priliku vidjeti 28 golova na 8 utakmica, derbi Barce i Juventusa koji je obilježio čudesni Messi, a našu zemlju su predstavljala četiri reprezentativca.

Džeko je u remiju Rome i Atletica bio jedan od najboljih u redovima domaćih. Uputio je tri udarca, pri čemu je imao i jednu izglednu šansu koju nije uspio realizirati.

Miralem Pjanić bio je, također, jedan od boljih u redovima Juventusa. Povezivao je igru, podijelio 50 dodavanja, no to nije bilo dovoljno za više od uvjerljivog poraza. Večeras je Juve promašivao, a Barca pogađala. I imala čudesnog Argentinca u svojim redovima.

Ibrahim Šehić i Jozo Šimunović proživjeli su teške večeri u redovima Qarabaga i Celtica. Prvi je u svom debiju u Ligi prvaka na Stamford Bridgeu primio 6 golova, a drugi je imao tešku zadaću da se bori sa Cavanijem i Mbappeom. Gosti iz Pariza stali su na 5 golova.

Rezultati:

GRUPA A:

Manchester United-Basel 3:0 (Fellaini, Lukaku, Rashford)

Benfica-CSKA 1:2 (Seferovic; Vitinho, Zhmaletdinov)

GRUPA B:

Celtic-PSG 0:5 (Neymar, Mbappe, Cavani, Lustig(ag), Cavani)

Bayern-Anderlecht 3:0 (Lewandowski, Thiago, Kimmich)

GRUPA C:

Roma-Atletico 0:0

Chelsea-Qarabag 6:0 (Pedro, Zappacosta, Azpilicueta, Bakayoko, Batshuayi 2x)

GRUPA D:

Barcelona-Juventus 3:0 (Messi, Rakitić, Messi)

Olympiacos-Sporting Lisabon 2:3 (Pardo x2; Doumbia, Martins, Fernandes)

_____________________________________________

Najzanimljiviji detalji s večerašnjih utakmica:

Gotove su sve večerašnje utakmice

85´ Peti gol u mreži Celtica, najljepši na toj utakmici. Cavani se fenomenalno snašao i glavom iz teške pozicije pogodio suprotni kut gola Craiga Gordona

76´ Peti put večeras Šehić je otišao po loptu u svoju mrežu. Strijelac Batshuayi.

69´ Messi u svom najboljem izdanju! Čarobnjak iz Rosarija prošao je kroz sredinu obrane Juventusa i sa 14-15 metara zakucao loptu u donji lijevi kut Buffonovog gola. Barca vodi 3:0

53´ Večer je europskih prvijenaca, pa je red da pogledamo i Lukakuov gol protiv Basela. Tipično, razgrnuo je stopere i zakucao loptu glavom u mrežu.

45+1´ Puno lijepih golova večeras. Messi je podsjetio tko je gazda. Duplim pasom sa Suarezom i sjajnim udarcem sa 16 metara matirao je Buffona.

37´Svoju šansu je dočekao i Džeko, no nije uspio matirati Oblaka

34´ Vrijedi pogledati i europski prvijenac Mbappea u dresu PSG-a:

30´ Teška večer za Ibrahima Šehića. Dok mu se za prvi gol ne može previše prigovoriti, kod drugog snosi dio krivice. Zappacosta ga je uhvatio nespremnog i prebacio skoro iz auta.

19´ Neymar je golom otvorio svoju europsku avanturu u dresu PSG-a

6´ Već u šestoj minuti azerbajdžanski Qarabag primio je svoj prvi gol u Ligi prvaka. Šehića je prelijepim golom matirao Pedro.