SENZACIJA U KUPU: Zrinjski ispao od drugoligaša, eliminirano i Sarajevo

Danas je odigrano 15 utakmica šesnaestine finala kupa BiH, a najviše pažnje izazvalo je ispadanje aktualnog prvaka i  trećeplasiranog u prošlom prvenstvu, Zrinjskog i Sarajeva.

• 20. Sep. 2017  20. Sep. 2017

• 0

Prvak i lider na tablici poražen je u Siminom Hanu od domaće Sloge, trećeplasirane ekipe Prve lige Federacije BiH.

U prvom poluvremenu na veoma teškom terenu obje ekipe su propustile po jednu priliku.

U drugom je Zrinjski propustio svoju najbolju šansu na utakmici preko Todorovića, a samo pet minuta kasnije, u 63. minuti Stokić pogađa za vodstvo domaćih i konačnih 1:0.

Tu nije kraj ponoru favorita. Ovosezonski nastup u kupu završilo je i Sarajevo, porazom od Mladosti DK. Domaći su slavili rezultatom 4:3 nakon izvođenja jedanaesteraca. 90 minuta proteklo je bez golova.

Željezničar i Široki su slavili rezultatom 0:1 na gostovanjima kod Metalleghea i  Radnika, a golove su postigli Zec i Lončar.

Krupa je slavila u Grudama sa 0:4, Borac u Vitezu protiv FK Viteza sa čak 3:9, Sloboda teškom mukom u Vitkovićima kod Azota sa 1:2.

Čelik je slavio nakon penala u Živinicama (regularnih 90 završilo rezultatom 2:2), a Vitez u Prnjavoru deklasirao Ljubić sa 0:6.  GOŠK je nakon penala eliminirao domaći TOŠK (u regularnih 90 bilo je 2:2)