KVALIFIKACIJE ZA SP: Hrvatska prosula pobjedu protiv Finske, Srbija poražena u Austriji

U utakmici pretposljednjeg, 9. kola grupe I kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo Hrvatska i Finska su u Rijeci igrali 1-1 (0-0), dok je Srbije izgubila od Austrije u Beču sa 3:2.

• 06. Okt. 2017  07. Okt. 2017

• 0

Hrvatska nogometna reprezentacija osvojila je samo bod odigravši protiv Finske 1-1 (0-0) u utakmici 9. kola grupe  I kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji te je gotovo izgubila sve izglede za prvo mjesto i izravan plasman.

Island je pobjedom u Turskoj stigao na prag odlaska u Rusiju.

Hrvatska je povela u 57. minuti golom Marija Mandžukića, a na 1-1 poravnao je Pyry Soiri u 90. minuti.

U preostala dva susreta u ovoj grupi Island je kao gost svladao Tursku sa 3-0 i tako ju izbacio iz svih kombinacija za plasman na SP, dok je Ukrajina također na gostovanju bila bolja od Kosova sa 2-0.

Hrvatska je sada druga na tabeli sa 17 bodova, koliko ima i treća Ukrajina, dok je na vrhu Island sa 19 bodova. Kako u posljednjem kolu Island u ponedjeljak dočekuje posljednje plasirano Kosovo za očekivati je da će se on pobjedom izravno plasirati u Rusiju, dok će Ukrajina i Hrvatska u izravnom susretu u Kijevu odlučivati o tome ko će kao drugoplasirani u dodatne kvalifikacije. Hrvatskoj je za drugo mjesto dovoljan i bod, dok Ukrajini igra samo pobjeda.

Nogometna reprezentacija Srbije pretrpila je prvi poraz u kvalifikacijama za SP pošto je večeras izgubila od Austrije u Beču 3:2 (1:1) i „odložila“ plasman u Rusiju.

Srbija je povela golom Luke Milivojevića u 11. minutu, izjednačio je Gvido Burgsthtaler u 25, da bi prednost domaćinu donio Marko Arnautović u 76. minutu.

Šest minuta kasnije Nemanja Matić je postigao pogodak i izjednačio rezultat, da bi u 90. minutu ponovo na scenu stupio Arnautović i donio važan trijumf Austrijancima.

Srbija, sada, za plasman u Rusiju mora u ponedeljak uveče pobijediti Gruziju u Beogradu.

U preostalim mečevima D grupe Vels je slavio u Gruziji 1:0, dok je Republika Irska savladala Moldaviju 2:0.

Srbija na tabeli ima 18, Vels 17, Irska 16, Austrija 12, Gruzija pet, a Moldavija dva boda.