(FOTO); KOŠTAT ĆE NAS SRAMOTA IZ NIKOZIJE; BiH:BELGIJA 3:4: U utakmici punoj preokreta "Zmajevi" izgubili šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo (VIDEO)

Reprezentativci Bosne i Hercegovine nisu uspjeli iskoristiti posljednju priliku da izbore baraž za plasman na Svjetsko prvenstvo. Bolja od izabranika Mehmeda Baždarevića bila je reprezentacija Belgije

• 07. Okt. 2017  08. Okt. 2017

• 7

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Belgije u utakmici devetog kola grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Prije početka meča znali smo da u obzir dolazi isključivo pobjeda, znajući da će u Nikoziji vjerojatno biti odigrana revijalna utakmica između prijateljskih Cipra i Grčke.

Naši reprezentativci su se ofanzivno postavili od samog početka, izuzevši periode kad je Belgija pritiskala i prisiljavala izabranike Mehmeda Baždarevića na defanzivu.

Silna želja i agresija donijele su sa sobom i nekoliko grešaka u obrani. Ipak, kad je u pitanju pristup i angažiranost nemamo što prigovoriti igračima. Za razliku od utakmice protiv Cipra.

Navijače na tribinama blatnjave Grbavice već u četvrtoj minuti je šokirao Meunier. Zmajevi su se uspjeli pribrati te uz fanatičnu borbenost okrenuti rezultat do kraja prvog poluvremena golovima Medunjanina i Višće.

Od starta drugog dijela gosti su se nametnuli te golovima Batshuayia i Verthongena došli u vodstvo. U 82. minuti nadu nam vraća Đumić, no nepune dvije minute kasnije konačnih 3:4 postavlja Carrasco.

Velika šteta, ali ne zbog večerašnje utakmice, nego zbog promašenih šansi protiv Grčke i indolentnog i sramotnog pristupa u drugom poluvremenu u Nikoziji. Svoje šanse smo propustili, a narednu šansu za Mundijal ćemo tražiti u budućnosti. S nekim novim igračima.

TIJEK SUSRETA:

Kraj utakmice na Grbavici. Belgija je porazila Bosnu i Hercegovinu

90+ Dobar ubačaj Duljevića, nitko od naših nije uspio ispratiti i proslijediti u mrežu

90+ Žuti karton Kolašinca

90+ Počela je teći sudijska nadoknada. Ako Ciprani ne naprave čudo, Bosna i Hercegovina neće sudjelovati na Svjetskom prvenstvu u Rusiji

89´ Zbog faula nad Dendonckerom požutio je i Duljević

86´ Carrasca mijenja Chadli

84´ Nije uspjela zamka zaleđa i Carrasco sam s pet metara matira Begovića. 3:4

82´ GOOOL: Đumić nakon kornera i ubačaja Hajrovića pogađa za izjednačenje!

81´ Još jedna velika prilika. Izigrana je obrana Belgije. Ibišević gura u prostor za Džeku, ali Courtois vrhovima prstiju loptu preusmjerava u korner.

79´ Dobra prilika. Duljević je ubacio za Ibiševića, no on ne uspijeva idealno zahvatiti loptu, te ju šalje glavom pored gola.

78´ Umor i razlika u kvaliteti dolaze do izražaja u završnici. Zmajevi su se istrošili u prvom poluvremenu i ne uspijevaju pritiskati u posljednjih nekoliko minuta

75´ Ibišević mijenja Medunjanina

72´ Veliki propuh u našoj obrani u posljednjih par minuta. Mogli su doći i do većeg vodstva. Begović obranio Batshuayiu, pa Hazard promašio s pet metara

71´ Hajrović mijenja Višću

69´ 2:3 Verthongen zabija za vodstvo gostiju nakon kombinacije iz kornera

67´ Potegao je Tielemans s 20-ak metara iskosa s lijeve strane. Lopta ide u Begovićev donji lijevi kut, ali naš golman to brani i odbija u korner

65´ Ponovo se igra preselila na polovinu Belgije, ali gosti su opasni iz kontri.

63´ Izlazi Bešić, ulazi Jajalo.

62´ Nakon gužve u šesnaestercu s lijeve strane je šutirao Lulić, ali daleko od gola.

61´ Carrasco vuče za dres Đumića. Sudac mu je progledao kroz prste i propustio pokazati drugi žuti karton

59´ Izjednačila je Belgija. Carrasco je napravio nered i šutirao. Begović brani ali odbijanac u mrežu posprema Batshuayi.

57´ Još jedan dobar ubačaj iz slobodnjaka, Džeko skače ali je izblokiran. Par sekundi kasnije šutirao je i Medunjanin iz poluvoleja s desne strane. Neprecizno

55´ Medunjanin je ubacio iz slobodnjaka, Đumić mlako šutirao glavom, Courtois lagano brani

54´ Vermaelen sprječava opasnu kontru i rušu Džeku. Žuti karton.

51´ Totalna konfuzija u obrani. Batshuayi zakomplicirao pa Alderweireld i De Bruyne šutirali s 15-ak metara. Veliki pritisak gostiju

50´ Duljević je probao s distance, daleko od gola. Odmah u narednom napadu korner za Belgiju

48´ Dobra prilika za goste. Meunier ubacuje s desne strane, Batshuayi utrčava na prvu stativu, ali loptu glavom šalje daleko od gola

46´ Počelo je drugo poluvrijeme. Tielemans kod gostiju zamijenio Mertensa

Kraj prvog poluvremena. Plavi oduševili borbenošću. Nagrađeni su s dva gola i vodstvom

45´ Hazard je prebrz i nezaustavljiv, zamalo da kazni nepažnju obrane.

43´ Duljević je uposlio Džeku, no stoperi gostiju spašavaju u posljednjem trenutku.

42´ Dvije veličanstvene obrane Begovića. Obranio je udarce Batshuayia i Vermaelena s pet metara.

40´ GOOOL! 2:1! Dugu loptu Begovića loše je procijenio Vermaelen, Višća utrčao i pogodio ispod Courtoisa!!!

37´ Bitka između dva šesnaesterca, plavi se fanatično bore za svaku loptu

33´ Ubacio je Carrasco, Vermaelen mlako glavom iz teške pozicije, pored gola.

31´ Nakon sjajne akcije Džeko je ubacio, Medunjanin ispratio i pogodio praznu mrežu! 1:1.

29´ Ozlijedio se Fellaini, mijenja ga Dendoncker.

24´ Napravili smo pritisak i potisnuli goste na njihovu polovinu

23´ Dobar udarac Medunjanina s 20-ak metara. Lulić mu je dodao loptu, a Haris potegao ljevicom i promašio za 20ak centimetara lijevi gornji kut gola gostiju.

21˙ Carrasco je faulirao Višću i dobio žuti karton.

20´ Uspijevaju Zmajevi uspostaviti ravnotežu, ali nedostaju prilike i pritisak na polovini gostiju.

16´ Žuti karton za Bešića. Hazard je krenuo u bijeg i Muhamed nije imao izbora osim da ga ruši. Prethodno je sudac propustio signalizirati igranje rukom Carrasca.

14´ Belgija kontrolira utakmicu i drži loptu u svojim nogama.

12´ Napravili su Belgijanci višak na lijevoj strani, Carrasco je centrirao, a Šunjić spasio iz opasne situacije.

12´ Lijep solo prodor Džeke, ali bez prave podrške ostatka momčadi. Potrebna je jača podrška publike.

9´ Medunjanin je odigrao kombinaciju s Višćom, ušao u šesnaesterac i šutirao nisko u bliži kut Courtoisa. Belgijski čuvar mreže je to obranio.

6´ Belgija se nametnula, a Meunier stvara ogromne probleme po desnoj strani

4´ Šok na otvaranju...Belgija vodi 0:1. Nakon dugačke akcije Hazard odigrava povratnu loptu, Meunier se ubacuje iz drugog plana i zakucava loptu u Begovićevu mrežu.

18:00 Utakmica je počela. Sretno Zmajevi!

_______________________________________________________________________

17:57 Igrači su istrčali na teren, intonirane su i nacionalne himne.

17:47 Obje ekipe su završile zagrijavanje, uputile se u svlačionice i za desetak minuta će istrčati na teren.

17:40 Teren na Grbavici je u lošem stanju i bit će teško razviti povezanu igru. To bi moglo ići u koristi ekipi koja ima jači motiv, kako bi se nametnula kroz agresiju i borbenost.

17:35 Zagrijava se atmosfera nepunih pola sata uoči utakmice.

17:31: Pravdu će dijeliti škotski sudac William Collum, pomoćnici će mu biti Connor Francis, Ross Douglas i Beaton John.

17:28  Naša selekcija je u dosadašnjem toku kvalifikacija savladala Estoniju 5:0, izgubila u Belgiji 4:0, porazila Cipar 2:0, remizirala sa Grčkom 1:1 u gostima, kod kuće savladala Gibraltar s  4:0, remizirala s Grčkom na Bilinom polju rezultatom 0:0, izgubila na Cipru rezultatom 3:2, te savladala Gibraltar rezultatom 4:0 u gostima. Belgija je već obezbjedila prvo mjesto u našoj grupi i plasman u Rusiju, a jedine bodove su izgubili protiv Grčke u remiju 1:1. Najefikasnija su ekipa kvalifikacija.

17: 25 U prošlosti nas je ždrijeb često spajao, triput u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo i jedanput u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Obje reprezentacije trijumfirale su u po tri utakmice, a jedna je završila bez pobjednika.

Ohrabrujući je podatak da na dosadašnja 3 domaća duela protiv Belgije niti jednom nismo izgubili, uz dvije minimalne pobjede. Posljednji duel na  Bilinom Polju prije tri godine završio je remijem 1:1.

Ono što svakako obeshrabruje su najsvježija iskustva sa Crvenim đavolima. Na posljednja dva sraza u Briselu Belgija je odnijela uvjerljive pobjede od 3:1 i 4:0, prije točno godinu dana.

17:10: Poznati su početni sastavi. Đumić i Duljević u prvoj postavi.

BiH (4-2-3-1): Begović - Vranješ, Šunjić, Đumić, Kolašinac - Bešić, Lulić – Višća, Medunjanin, Duljević - Džeko.

Belgija (3-4-2-1): Courtois - Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen, Carrasco - Fellaini, De Bruyne – Mertens, E. Hazard - Batshuayi.

17: 10 Na Grbavici s početkom u 18 sati igra se utakmica devetog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Protivnik našoj reprezentaciji je izabrani tim Belgije.

Uoči večerašnjeg meča Zmajevi su drugi u grupi, s bodom više od trećeplasirane Grčke koja u 20:45 gostuje na Cipru.