PLAVI NAKON TRILER ZAVRŠNICE U ČETVRTFINALU KUPA: Golovima Zeca i Zakarića Željezničar izbacio Mladost

Nogometaši sarajevskog Željezničara svladali su na Grbavici ekipu Mladosti (2:1) u osmini finala Kupa BiH i tako se plasirali u četvrtfinale

• 25. Okt. 2017  25. Okt. 2017

• 0

Željo je krenuo ofenzivnije, a do prednosti su stigli u 51. minuti utakmice sjajnim golom Asima Zeca.

Gosti iz Doboja kraj Kaknja krenuli su na sve ili ništa, i izjednačili u 69. minuti  kada je Mujagić  izašao sam pred vratara domaćih Kjosevskog, te je lijepim lobom zatresao mrežu Željezničara.

U 83. minuti sudac je pokazao na bijelu točku za domaćine, a nakon čega je došlo do naguravanja jer su igrači Mladosti protestirali zbog te odluke. Nakon smirivanja strasti Zakarić je pogodio iz penala za vodstvo od 2:1, što je bio i konačni rezultat utakmice.

Željezničar se tako plasirao u četvrtfinale Kupa BiH, gdje ga čekaju Olimpic, Široki Brijeg, Sloboda, Rudar, Sloga iz Siminog Hana i Krupa.