DŽUMHUR ZAUSTAVLJEN U BEČU: Propustio meč loptu i nakon preokreta izgubio od Tsonge (VIDEO)

Imao je Damir meč-loptu u tiebreaku drugog seta, no nažalost nije ju iskoristio.

• 26. Okt. 2017  26. Okt. 2017

• 0

Najbolji bh. tenisač u osmini finala ATP turnira u Beču poražen je od 15. igrača svijeta, Jo Wilfrieda Tsonge sa 1:2 (7:6, 6:7, 1:6)

U petom gejmu prvog seta je Damir oduzeo servis Francuzu, a u desetom je servirao za set. Došao je i do set-lopte, no gubi tri poena zaredom i prva dionica igre završava tiebreakom.  Pri 4:5 u tiebreaku za Tsongu, Džumhur veže 3 poena i dolazi do prednosti od 1:0.

U drugom setu prvi do „brejka“ dolazi Francuz, ali odmah u narednom četvrtom gejmu naš igrač uzvraća. Do kraja seta obojica su čvrsto držali servis, te su pobjednika ponovo tražili u tiebreaku: Nakon po jedne neiskorištene set lopte ( a ujedno i Damirove meč lopte) s obje strane, svoju drugu priliku je iskoristio Tsonga i odveo meč u treći set.

Damir se psihički i fizički istrošio, te u trećem setu nije uspio pružiti jači otpor iskusnom Francuzu.

Tsonga je 15. igrač svijeta, dugi niz godina bio je u prvih deset, a najbolji ranking karijere mu je peto mjesto. Osvojio je 16 ATP turnira, četiri puta zaigrao polufinale i jednom finale Grand Slam turnira.

U četvrtfinalu ga očekuje peti igrač svijeta, mladi Nijemac Alexander Zverev, koji je danas s 2:0 porazio Francuza Gillesa Simona.

Turnir u Beču je iz kategorije 500, a igra se za nagradni fond od 2,03 milijuna dolara.

Tsonga će u četvrtfinalu igrati protiv prvog nositelja, Nijemca Alexandera Zvereva.