DOBAR START: Naša reprezentacija pogotkom u 87. minuti do pobjede na otvaranju kvalifikacija

Anel Šabanadžović je isključen veću 16. minuti igre, a Gruzijci su ostali bez igrača u 68. minuti kada je Kutsia zaradio crveni karton

• 08. Nov. 2017  08. Nov. 2017

• 0

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine s 1:0 je slavila protiv Gruzije u prvoj kvalifikacionoj utakmici za plasman na Evropsko prvenstvo.

Zmajevi su bolje otvorili utakmicu, Edis Smajić je u 14. minuti zaprijetio glavom, ali je pogodio prečku. U nastavku akcije lopta se odbila do Nedima Hadžića koji je šalje u mrežu, ali sudija je poništio pogodak zbog ofsajda.

U 16. je minuti uslijedilo isključenje Anela Šabanadžovića zbog dva žuta kartona, ali Gruzijci ni s igračem više nisu uspjeli pogoditi mrežu.

Snage na terenu su se poravnale u 68. minuti kada je Kutsia zbog udaranja Danilovića isključen, a do pobjede su juniori BIH stigli u samoj završnici utakmice.

U 87. je minuti Jusuf Gazibegović promiješao gostujuću obranu i pogodio za slavlje Zmajeva.

U drugoj utakmici naše grupe, Francuska je s visokih 7:0 pobijedila Andoru.