RAPSODIJA NA MAKSIMIRU: Pogledajte kako su „Vatreni" deklasirali Grke i došli na korak do Svjetskog prvenstva (VIDEO)

Grci su u cijelim kvalifikacijama primili šest golova, a samo na Maksimiru čak četiri

• 09. Nov. 2017  09. Nov. 2017

• 0

Došli su Grci u Zagreb po neriješen rezultat. Dva defanzivno orijentirana beka, tri defanzivna vezna i duboko postavljena obrana.

„Vatreni“ su napali od samog početka te im već u prvih 20 minuta ugasili svaku nadu za klasičnom tučnjavom i ubijanjem igre, sve ono što su Grci priredili bh. reprezentaciji.

Povela je Hrvatska u 13. minuti utakmice. Prethodno je grčki golman Karnezis nespretno reagirao na jednu povratnu loptu, Kalinić mu je uspijeva ukrasti i gurnuti u for, pri čemu biva srušen. Sudac Rocchi pokazuje na bijelu točku, a Karnezisu daje samo žuti karton, iako je bio zadnji igrač obrane. Modrić rutinski pogađa s penala.

Već u dvadesetoj minuti je 2:0. Povratnik u reprezentaciju Ivan Strinić probija po lijevoj strani, odigrava prizemno za Nikolu Kalinića, a napadač Milana utrčava na prvu stativu i prosljeđuje loptu u mrežu.

U 30. minuti nakon prvog dolaska pred gol Subašića gosti su izjednačili. Najprije je Vida u posljednjem trenutku izbio u korner ispred Mitroglua, a potom nakon ubačaja Sokratis nadvisuje Lovrena i glavom pogađa u suprotni kut.

Već u 33. minuti je 3:1. Fenomenalna dijagonala Rakitića za Vrsaljka. Branič Atletica savršeno ubacuje na drugu stativu, a Perišiću je ostalo samo da se nakloni i zakuca loptu glavom u mrežu.

Nije „Vatrenima“ dugo trebalo da pogode u drugom poluvremenu, samo četiri minute. Ovog puta je Stafylidis poklonio loptu Vrsaljku u pokušaju da je spusti za golmana Karnezisa. Sjajni desni bek krade loptu, gura za Kramarića koji pogađa praznu mrežu.

Do kraja su obje ekipe stvorile nekoliko prilika, ali nije došlo do promjene rezultata.