NOVA POBJEDA CEDEVITE: Musa ponovo sjajan, pogledajte njegovih 17 koševa (VIDEO)

U posljednjem kolu A grupe Eurokupa, košarkaši Cedevite su na svom terenu pobijedili Levallois Metropolitans 94:79 osvojivši treće mjesto u grupi sa po pet pobjeda i poraza.

• 27. Dec. 2017  28. Dec. 2017

• 0

Ekipa Jure Zdovca je i prije ove utakmice osigurala prolaz u TOP 16 fazu takmičenja, dok su Parižani izgubili sve šanse za prolaz dalje. Bilo je tek upitno s koje će pozicije hrvatski prvak u drugi krug takmičenja, s treće ili sa četvrte. Na koncu je Cedevita uvjerljivom pobjedom osvojila treće mjesto iza Darušafake i Uniksa.

Cedevita je otvorila utakmicu serijom 12:0, a na koncu prve četvrtine imala je čak 22 koša viška (33:11). Već tada je bilo jasno kako će hrvatski prvak pobjedom zaključiti ovu fazu takmičenja. U nastavku utakmice domaćin se malo opustio pa su Francuzi sedam minuta prije kraja smanjili na pet koševa razlike (72:67). Ipak, Cedevita je potom ubacila u brzinu više i utakmicu mirno privela kraju.

Kod Cedevite petorica igrača su upisala dvocifreni broj koševa - Will Cherry je  postigao 19 koševa, Džanan Musa je dodao 17 , a Damir Markota 14 koševa. Kod gostiju najefikasniji su bili Klemen Prepelić sa 26 koševa i Gavin Ware sa 14 koševa.

Hrvatski prvak je ovom utakmicom produžio niz pobjeda na domaćem parketu na 14 susreta. Posljednji domaći poraz Cedevita je doživjela još 11. oktobra kada je na startu Eurokupa bodove iz Zagreba odnio Torino.

Cedevita će nastaviti takmičenje u grupi G zajedno s Lokomotiv Kubanom, dok su preostala dva suparnika još uvijek nepoznata.