NOVI KIKS ROME: „Vučica“ podijelila bodove sa Sassuolom, Džeko asistirao (VIDEO)

Odigrano je sedam subotnjih utakmica 19. kola talijanske Serie A

• 30. Dec. 2017  30. Dec. 2017

• 0

Kolo je sinoć pobjedom otvorio Napoli, osiguravši tako titulu jesenjeg prvaka (iako smo duboko zagazili u zimu, 19. kolo je na polovini prvenstva, i ujedno je posljednje u ovoj kalendarskoj godini).

Danas se igra 9 utakmica, od čega je sedam okončano.

Roma Edina Džeke nastavila je s promjenjivom formom i kiksala na domaćem terenu protiv Sassuola. Vučicu je u vodstvo doveo Pellegrini na asistenciju Džeke, a hladan tuš otvorio se u 78. minuti, kada Missiroli postavljava konačnih 1:1.

Romi su dva gola poništena, prvi nakon očitog zaleđa Džeke, a drugi za koji je asistirao naš napadač nakon dvojbenog faula u napadu.

Ervin Zukanović je, kao i Džeko, odigrao svih 90 minuta, a njegova Genoa je remizirala bez golova kod Torina.

Popodnevni program je bez dvojbe obilježila prva pobjede Beneventa, novog prvoligaša. Svima već simpatični fenjeraš je, nakon povijesnog boda protiv Milana, uspio napokon doći i do punog plijena.

Na njihovom Stadionu Ciro Vigorito sa 1:0 je poražen Chievo, a jedini pogodak postigao je Massimo Coda.

Tablica nakon nekompletnog 19. kola (večeras igraju Inter-Lazio i Verona-Juventus):