PREMIER LIGA: Fantastični Salah opet spasio Liverpool (VIDEO)

U 21. kolu Premier lige Liverpool je subotu na svom Anfieldu nakon preokreta uspio svladati Leicester sa 2-1, a junak susreta bio je Egipćanin Mohamed Salah koji ove sezone igra u fantastičnoj formi.

• 30. Dec. 2017  30. Dec. 2017

• 0

Leicester je poveo već u 3. minuti pogotkom Jamieja Vardyja. Nakon toga igrači Liverpoola opsjedali su gol protivnika, a dominaciju domaćina naplatio je Mohamed Salah, koji je dva puta zatresao mrežu nakon individualnih akcija u 52. i 76. minuti. Salah je najkorisniji igrač lige sa 17 golova i 5 asistencija.

Chelsea je dobio Stoke sa 5-0 i privremeno je zauzeo drugo mjesto, preskočivši Manchester United, koji večeras dočekuje Southampton. Najbolji igrač Chelseja Eden Hazard ostao je na klupi za rezerve, ali je zato briljirao Brazilac Willian koji je bio strijelac iz penala, a još dva puta je asistirao za pogotke.

Bournemouth je na svom stadionu dobio Everton s 2-1, a oba gola za domaćine postigao je Ryan Fraser (33, 88).

Swansea je pobjegao sa posljednjeg mjesta nakon što je preokrenuo rezultati dobio u gostima Watford sa 2-1. Watford je vodio od 11. minute pogotkom Carrilla, ali Swansea je u samoj završnici susreta napravio preokret i golovima Jordana Ayewa (86) i Luciana Narsingha (90) došao do pobjede.