SJAJAN DERBI U LONDONU: Chelsea i Arsenal podijelili bodove, pogledajte četiri gola (VIDEO)

U posljednjoj utakmici 22. kola engleske Premierlige Chelsea je gostovao kod Arsenala u londonskom derbiju koji je nakon ludih preokreta završio 2:2.

• 03. Jan. 2018  04. Jan. 2018

• 0

Arsenal je poveo u 63. minuti utakmice, Chelsea je u 84. stigao do preokreta, a onda su Topnici stigli do boda u drugoj minuti sudijske nadoknade prekrasnim pogotkom Hectora Bellerina. Osim četiri pogotka bila je to utakmica u kojoj su obje ekipe mogle postići po četiri gola, ali je nedostajalo preciznosti u završnici.

Prvih 45 minuta završilo je rezultatom 0:0, ali je vrlo lako moglo biti i 2:2. Arsenal je pogodio obje stative Morata je promašio jedan na jedan s Čechom, Lacazette je odlično pucao, a Courtois još bolje odbranio...

Nastavak je ponudio jednako dobar nogomet, a prvi pogodak pao je u 63. minuti. Loptu u kazneni prostor gurnuo je Holding, jedan od igrača Chelseaja ju je primirio, a Wilshere je nakon dvije godine posta neodbranjivo poslao u mrežu.

Mogao je Arsenal minutu kasnije i povećati vodstvo, ali je udarac Lacazettea još jednom odlično odbranio Courtois. Svega dvije minute kasnije jedanaesterac za Chelsea. Bellerin je neoprezno startao na Hazarda u svom šesnaestercu, koji sigurno realizira kazneni udarac.

Nakon toga Morata promašuje dva zicera u 70. i 77. minuti, a onda nakon kratkog zatišja Alonso pogađa u 84. za vodstvo.

Arsenal je nakon toga pritisnuo, a to mu se isplatilo u drugoj od četiri minute sudijske nadoknade. Bellerin je dočekao jednu odbijenu loptu skoro do ruba šesnaesterca i neobranjivo ju posprema u desni ugao.

Podijelom bodova daleko manje zadovoljan može biti Arsenal, koji je sada od zone Lige prvaka udaljen pet bodova. Chelsea je ostao treći s bodom manje od Manchester Uniteda.