ŠVICARSKA PALA U GROTLU MEJDANA: Zmajevi izborili baraž!

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u tuzlanskoj dvorani Mejdan pobijedila Švicarsku i izborila baraž za Svjetsko prvenstvo, koje se 2019. godine održava u Njemačkoj i Danskoj.

• 13. Jan. 2018  13. Jan. 2018

• 1

Izabranici selektora Bilala Šumana u okviru šestog kola Grupe 6 kvalifikacija u Tuzli u prepunom „Mejdanu“, pred 5.500 gledalaca, uvjerljivo su pobijedili Švicarsku rezultatom 21:15 (11:6).

BiH je tako došla do treće pobjede u kvalifikacijama koje je završila na prvom mjestu, a protivnika u baražu saznat će nakon završetka EP-a u Hrvatskoj.

Reprezentacija BiH je loše otvorila utakicu, prvi put je zatresla mrežu tek u šestoj minuti preko Ovčine dok je minutu ranije Portner odbranio sedmerac Tarabochiji. Prvo vodstvo naše reprezentacije bilo je u 11. minuti kada je Burić uz pomoć bloka odbranio jedan udarac, te potom bacio loptu u kontru za Ovčinu koji je pogodio za 3:2.

Dvije minute kasnije viđena je preslikana akcija kao kod trećeg gola naše reprezentacije, Burić je ponovo uz pomoć bloka odbranio udarac, bacio kontru za Ovčinu koji je pogodio za 5:2. Potom je Sutter tražio timeout nakon kojeg su Švicarci sa dva pogotka Alilija uspjeli smanjiti prednost naše reprezentacije na 6:4.

U 23. minuti susreta naša reprezentacija je došla do pet golova prednosti, bilo je 10:5, a sa istom prednosti smo otišli na poluvrijeme, bilo je 11:6.

Drugo poluvrijeme počelo je tvrdom igrom sa obje strane. Burić je nastavio gdje je stao u prvom dijelu i zatvorio sve prilaze svome golu.

U 38. minuti BiH je prvi put na utakmici imala šest golova razlike (13:7). Švicarci su nakon toga napravili seriju 4:0 pa je u 45. minuti bilo 13:11. BiH je za 15 minuta postigla samo dva gola.

Devet minuta prije kraja meča reprezentacija BiH je bila u velikoj krizi pa je Švicarska stigla na samo jedan gol zaostatka (16:15).

Ipak, u 53. minuti naši su se trgli i poveli sa 17:15 , samo minut kasnije bilo je (18:15), pri čemu je naš sjajni golman Burić skidao zicere gostima i prelomio meč u korist BiH.

Panić je vodio našu reprezentaciju do pobjede sa pet golova dok su Vegar i Ovčina dodali po četiri, a Burić je imao 22 odbrane.

Na drugoj strani najbolji je bio von Deschwanden sa četiri gola dok je Alili dodao tri, a Portner je imao 14 odbrana.

BiH-Švicarska 21:15​

Dvorana: Mejdan. Gledalaca: 5-500. Sudije: Péter Herczeg i Péter Südi (oba Mađarska). Delegat: Darko Repensek (Slovenija). Sedmerci: 1 (0), 1 (1). Isključenja: BiH 14 minuta, Švicarska 10.

BiH: Tatar, Ovčina 4, Perić 1, Mandić, Tarabochia 1, Vražalić, Panić 5, Burić (22 odbrana), Terzić 1, Toromanović, Ahmetašević, Vranješ 1, Malinović 1, Predragović 2, Vegar 3, Nuić 1. Selektor: Bilal Šuman.

ŠVICARSKA: Winkler, Meister 1, Rubin 2, Lier 1, Alili 3, Delhees 1, von Deschwanden 4, Portner (14 odbrana), Rothlisberger, Kuttel 2, Maros 1, Huwyler, Dahler, Geisser, Gerbl, Blatter. Selektor: Michael Sutter.