NOVI DOUBLE-DOUBLE IZVRSNOG NURKIĆA: Pogledajte 19 poena, 17 skokova i žestoke "banane", ZASVIRALA I "DUBIOZA" (VIDEO)

Najbolji bh. centar Jusuf Nurkić odigrao je izvrsnu utakmicu u pobjedi Portlanda nad Indianom rezultatom 100:86

• 19. Jan. 2018  19. Jan. 2018

• 0

Nurkić je za 32 minuta na terenu postigao 19 poena uz šut iz igre 8/4 i 3/3 sa linije penala, a tome je dodao čak 17 skokova što mu je najbolji rezultat sezone u tom segmentu. Također, Nurkić je ubilježio dvije ukradene lopte i isto toliko blokada a, zanimljivo, nije dobio niti jednu ličnu grešku.

Portland je nakon prve četvrtine vodio sa 29:28, a na poluvrijeme je otišao s prednošću 52:47. Treća dionica pripala je gostima iz Indiane, koji su pred kraj vodili sa 74:68 ali se domaći tim serijom 6:0 vratio u potpuni egal pa se u odlučujuću posljednju četvrtinu ušlo s neriješenim rezultatom 74:74.

Četvrta četvrtina je u potpunosti pripala Portlandu, koji je u posljednjih 12 minuta slavio sa 26:12 što je bilo dovoljno za komotnu pobjedu s 14 poena razlike.

Jusuf Nurkić žestoko je blokirao Bogdanovića i Oladipoa, a nakon toga su se i pokoškali.

Na kraju je uslijedio i Nurk Fever, zasvirala je i Dubioza kolektiv...