NADAL BOLJI U TRI SETA: Najbolji bh. tenisač nije imao odgovor na igru prvog reketa svijeta (VIDEO)

Najbolji bh. tenisač u trećem je kolu okončao svoj ovosezonski nastup na prvom Grand Slamu sezone.

• 19. Jan. 2018  19. Jan. 2018

• 0

Prvi tenisač svijeta, šesnaestostruki osvajač Grand Slama i pobjednik Melbournea iz 2009. bio je nesavladiva prepreka za Damira Džumhura. Nakon 110 minuta igre Španjolac je slavio sa 3:0 (6:1, 6:3, 6:1).

Meč je od samog početka bio jednosmjerna ulica, a osim kraćeg bljeska u drugom setu, kad je Džumhur napravio re-break i izjednačio na 2:2, Nadal mu nije davao previše šanse.

Bio im je ovo drugi međusobni duel i prva pobjeda Nadala. Prije nepune dvije godine Španjolac je predao meč na otvaranju trećeg seta u drugom kolu Mastersa u Miamiju

Damir je ovime izjednačio svoj najbolji rezultat na Australian Openu i Grand Slam turnirima uopće. Četvrti mu je ovo put da nastup završava u trećem kolu, od toga drugi u Australiji. Samo na Wimbledonu nikad nije prošao dalje od drugog kola.