CEDEVITA TEŠKOM MUKOM SAVLADALA MEGA BEMAX: Musa najefikasniji sa 14 poena (VIDEO)

Košarkaši Cedevite u susretu su 17. kola regionalne ABA lige u neizvjesnoj završnici uspjeli svladati Mega Bemax sa 75:73 (19:14, 14:19, 18:24, 24:16).

• 20. Jan. 2018  20. Jan. 2018

• 0

Cedevita je do pobjede protiv Mege stigla usprkos katastrofalnoj šuterskoj večeri, pogodila je samo četiri od 27 pokušaja za tricu, ostvarivši preokret u posljednjoj četvrtini. Gosti iz Sremske Mitrovice su u 28. minuti imali 10 koševa prednosti (55:45), no tada je Andrija Stipanović uspio poentirati uz dodatno slobodno bacanje nakon skoka u napadu, da bi Damir Markota u sljedećem napadu pogodio jednu od rijetkih trica za smanjenje na 55:51. U posljednjih 10 minuta Cedevita je vrlo brzo nadoknadila preostali zaostatak, ali je serijom pogrešaka pružila priliku gostima da ostanu u igri do samoga kraja.

Džanan Musa je sa 14 poena bio najefikasniji kod Cedevite, Demetris Nichols je dodao 13, dok je Gruzijac Goga Bitadze sa 23 ubačaja predvodio Megu.

Cedevita je sada na omjeru pobjeda i poraza 13-4, a Mega Bemax na 5-12.