BLIŽI SE 90. "OSCAR": Pogledajte koji film je dobio čak 13 nominacija... (VIDEO)

Devedeseta dodjela nagrade Oscar održat će se u nedjelju, 4. marta u Dolby Theatreu u Hollywoodu, a ko će biti nominirani umjetnici javnost je doznala danas

  • Kultura

  • 23. Jan. 2018  23. Jan. 2018

  • 0

Objava nominacija počela je u 14.40 sati, a najviše nominacija, njih 13 ima "The Shape of Water".

 

Glasanje za pobjednika traje sedam dana, a počinje 20. februara. 

 

 

Nominirani za najbolji film:

 

Call Me By Your Name
Darkest hour
Dunkirk,
Get Out, 
Lady Bird, 
Phantom Thread, 
The Post, 
The Shape of Water,
Three Billboards outside Ebbing, Missouri.

 

Nominirani za najboljeg glavnog glumca:

 

Timothée Chalamet, Call Me by Your Name
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Daniel Kaluuya, Get Out
Gary Oldman, Darkest Hour
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

 

Nominirane za najbolju glavnu glumicu:

 

Sally Hawkins, The Shape of Water
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
Meryl Streep, The Post.

 

Nominirani za najboljeg sporednog glumca:

 

Willem Dafoe, The Florida Project
Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins, The Shape of Water
Christopher Plummer, All the Money in the World
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri.

 

Nominirane za najbolju sporednu glumicu:

 

Mary J. Blige, Mudbound
Allison Janney, I, Tonya
Lesley Manville, Phantom Thread
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, The Shape of Water.

 

Nominirani za najboljeg reditelja:

 

Christopher Nolan, Dunkirk
Jordan Peele, Get Out
Greta Gerwig, Lady Bird
Paul Thomas Anderson, Phantom Thread
Guillermo del Toro, The Shape of Water.

 

Nominirani za najbolji animirani film:

 

The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent.

 

Nominirani za najbolji kratki animirani film:

 

DeKalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wote/All of Us.

 

Nominirani za najbolji adaptirani scenarij:

 

Call Me by Your Name, James Ivory
The Disaster Artist, Scott Neustadter & Michael H. Weber
Logan, Scott Frank & James Mangold and Michael Green
Molly’s Game, Aaron Sorkin
Mudbound, Virgil Williams and Dee Rees.

 

Nominirani za najbolji originalni scenarij:

 

The Big Sick, Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani
Get Out, Jordan Peele
Lady Bird, Greta Gerwig
The Shape of Water, Guillermo del Toro, Vanessa Taylor
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, Martin McDonagh.

 

Najbolja kinematografija:

 

Blade Runner 2049, Roger Deakins
Darkest Hour, Bruno Delbonnel
Dunkirk, Hoyte van Hoytema

Mudbound, Rachel Morrison
The Shape of Water, Dan Laustsen.

 

Najbolji dokumentarni film:

 

Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island.

 

Najbolji kratki dokumentarni film:

 

Edith+Eddie
Heaven is a Traffic Jam on the 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

 

Najbolji strani film:

 

A Fantastic Woman (Čile)
The Insult (Libanon)
Loveless (Rusija)
On Body and Soul (Mađarska)
The Square (Švedska).

 

Najbolja montaža:

 

Baby Driver, Jonathan Amos, Paul Machliss
Dunkirk, Lee Smith
I, Tonya, Tatiana S. Riegel
The Shape of Water, Sidney Wolinsky
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, Jon Gregory.

 

Najbolja montaža zvuka:

 

Baby Driver, Julian Slater
Blade Runner 2049, Mark Mangini, Theo Green
Dunkirk, Alex Gibson, Richard King
The Shape of Water, Nathan Robitaille
Star Wars: The Last Jedi, Ren Klyce, Matthew Wood.

 

Najbolje miksanje zvuka:

 

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi.

 

Najbolji produkcijski dizajn:

 

Beauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water.

 

Najbolja glazba:

 

Dunkirk, Hans Zimmer
Phantom Thread, Jonny Greenwood
The Shape of Water, Alexandre Desplat
Star Wars: The Last Jedi, John Williams
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, Carter Burwell.

 

Najbolja originalna pjesma:

 

Mighty River iz Mudbounda, Mary J. Blige
Mystery of Love iz Call Me by Your Name, Sufjan Stevens
Remember Me iz  Coco, Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez
Stand Up for Something iz Marshall, Diane Warren, Common
This Is Me iz The Greatest Showman, Benj Pasek, Justin Paul.

 

(Index/SB)

 

 

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...