LABUDOVI ŠOKIRALI TOPNIKE: Pogledajte kako je Arsenal poražen od Swanseaja s 3:1 (VIDEO)

U prvim utakmicama 25. kola Premier lige Swansea je priredio senzaciju šokiravši Arsenal na domaćem terenu s 3:1.

• 31. Jan. 2018  31. Jan. 2018

• 0

Labudovi su se očigledno trgnuli te su, nakon Liverpoola u prošlom kolu, pobijedili još jednu momčad iz gornjeg dijela ljestvice te tako pobjegli iz zone ispadanja.

Nakon pola sata igre bez izraženih prilika, gosti iz sjevernog Londona su se probudili te su opasno zaprijetili preko Iwobija. Samo tri minute nakon toga gosti su i poveli. Velike zasluge za gol idu Mesutu Özilu koji je preciznom loptom pronašao strijelca Monreala.

Španjolac je tako postigao svoj već četvrti ovosezonski ligaški pogodak.

No slavlje topnika bilo je kratkog vijeka jer je već u sljedećem napadu Swansea izjednačio kada je odličnu loptu Mawsona prihvatio Clucas.

Igrač labudova našao se oči u oči s Čechom koji nije imao šanse i rezultat je bio poravnan.

U nastavku je domaći sastav došao i to potpunog preokreta kada se, u 61. minuti, nakon velikog kiksa češkog golmana, u strijelce upisao Ayew.

Sastav Arsenea Wengera je svim silama pokušavao doći do izjednačenja. Najbliže tom poduhvatu bio je pridošlica Mkhitaryan u 74. minuti, no Fabianski fantastično brani njegov pokušaj.

U 86. minuti uslijedio je novi šok za Arsenal kada je konačnih 3:1 postavio Clucas dobro prihvativši odbijanac u kaznenom prostoru.