RIJETKO VIĐENA SUDAČKA LAKRDIJA NA ANFIELDU: Pogledajte kako je sudac "otkinuo" dva boda Liverpoolu protiv Tottenhama (VIDEO)

Rijetko viđena sudačka lakrdija pokvarila je sjajan derbi u Liverpoolu između istoimenog domaćina i Tottenhama.

• 04. Feb. 2018  04. Feb. 2018

• 0

U 26. kolu Premiershipa derbi i pretposljednju utakmicu kola odigrali su trećeplasirani Liverpool i petoplasirani Tottenham.

Domaćin je poveo već u trećoj minuti, nakon što se lopta odbila do brzonogog Salaha, a Egipćanin izašao 1 na 1 sa Llorisom i pogodio suprotni kut.

Domaćin se u ostatku utakmice opredijelio na čuvanje svog gola, ali izdržali su samo do 80. minute kad Kenijac Wanyama odbijanac s 20 metara zakucava u Kariusovu mrežu.

U finišu utakmice na scenu stupaju suci. Prvo je Jonathan Moss izmislio penal za Tottenham, koji je Kane izveo katastrofalno omogućivši Kariusu da uhvati živu loptu. Inače, penalu je prethodio evidentan ofsajd Kanea, a i kontakt s golmanom je insceniran.

U prvoj minuti nadoknade Salah postiže još jedan gol u svom stilu. Ispremiješao je na malom prostoru obranu gostiju i praktično se ušetao u mrežu.

Ipak, da tu ne bude kraj, pobrinuo se pomoćnik Jonathana Mossa, izmislivši još jedan penal za Tottenham. Ovog puta Kane je bio precizan i postavio konačnih 2:2.

Tabela nakon nekompletnog 26. kola (Chelsea i Watford svoj će meč odigrati sutra):