REAL NEĆE LAKO PREDATI KRUNU: Pogledajte kako su „Galacticosi“ nadigrali Neymarovu družinu; Liverpool deklasirao Porto

U Portu i Madridu prve utakmice dvomeča osmine finala Lige prvaka odigrali su Porto i Liverpool, odnosno Real Madrid i PSG.

• 14. Feb. 2018  15. Feb. 2018

• 0

Poslasticu večeri gledali smo u Madridu gdje je branitelj naslova dočekao skupocjene goste predvođene Neymarom. Domaćin je imao blagu inicijativu većim dijelom prvog poluvremena, a najveću šansu je propustio Ronaldo neposredno prije gola gostiju.

U 33. minuti je nakon prodora i centaršuta Mbappea lopta došla do Adriena Rabiota, koji pogađa s desetak metara.

Real nakon primljenog gola ponovo preuzima inicijativu, a nakon promašaja  Ronalda i Benzeme uspjeli su izjednačiti rezultat. Strijelac iz jedanaesterca, nakon prekršaja Lo Celsa nad Kroosom, bio je Ronaldo, te se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 1:1.

U većem dijelu drugog poluvremena opasniji je bio gostujući tim, a najbliže golu bili su u 50. minuti kad je Navas obranio snažan i prizeman udarac Mbappea. Prijetili su i domaći, te uz dosta sreće uspjeli doći do prednosti. Asensio je u 83. minuti probio i centrirao s lijeve strane, a lopta je nakon odbitka Areole došla do Ronalda koji je koljenom s peterca šalje u mrežu.

Ponovo je Asensio tri minute kasnije zakuhao po lijevoj strani, pogodio Marcela koji utrčava u šesnaesterac i pogađa za konačnih 3:1.

U Portu je Liverpool, baš kao City u Baselu, sve riješio u prvoj utakmici. Hat-trick Manea, po gol Salaha i Firmina za ogromnih 0:5 uoči uzvrata. Posebno je lijep bio drugi gol kad je Salah izveo pravu minijaturu pred golom domaćina.

Uzvratne utakmice u Parizu i Liverpoolu igrat će se 6.3.