DŽUMHUR ZAUSTAVLJEN U OSMINI FINALA ROTTERDAMA: Rus Andrey Rublev bolji u dva seta

Prvi bh. reket Damir Džumhur porazom u osmini finala okončao je nastup na ATP turniru iz serije 500 u nizozemskom Rotterdamu.

• 15. Feb. 2018  15. Feb. 2018

• 0

Od Damira je rezultatom 2:0 (6:4, 7:6), nakon 104 minute igre, bio bolji dvadesetogodišnji Rus Andrey Rublev, 34. igrač svijeta.

U prvom setu je naš tenisač u dva navrata imao brejk prednosti, oba puta se Rublev vraćao, nakon čega je trećim brejkom došao do konačnih 6.4.

U drugom setu ponovo rezultatska klackalica, ovog puta je Rus dvaput imao po brejk prednosti, a naš igrač se uspio oba puta vratiti u igru. U devetom gejmu je Damir propustio dvije vezane brejk lopte, a u desetom je Rublev propustio iskoristiti dvije meč lopte, te je drugi set otišao u "trinaestu igru".

Rublev je bio mirniji i kvalitetniji u ključnim trenucima te je drugi set rezultatom 7:6 (7:4) otišao na njegovu stranu

Bio je ovo četvrti duel dvojice tenisača i četvrta pobjeda Rusa, koji je slavio i u Istanbulu, Šangaju, te na prošlogodišnjem US Openu.

Rubleva u četvrtfinalu očekuje duel protiv pobjednika dvoboja između Srbina Filipa Krajinovića i drugog nositelja, Bugarina Grigora Dimitrova.