MESSI PREKINUO „PROKLETSTVO CHELSEAJA“, PETARDA BAYERNA: Pogledajte golove s utakmica Lige prvaka u Londonu i Münchenu

Utakmice osmine finala Lige prvaka odigrane su u Londonu i Munchenu.

• 20. Feb. 2018  20. Feb. 2018

• 0

Na Stamford Bridgeu u prvom poluvremenu favorizirana Barcelona je držala loptu, a Chelsea prijetio, uglavnom udarcima iz daljine. Dok su gosti beskrajnim dodavanjem pleli, ali ne i ispleli kvalitetnu šansu, domaćin je prijetio udarcima s poludistance i distance. Willian je dvaput s 20ak metara pogodio stativu, a i Hazard je dvaput sa slične udaljenosti tukao malo iznad gola.

U drugom poluvremenu Barcelona je ponovo držala loptu, ali bez prave prilike. Brazilac Willian je iz trećeg pokušaja s distance u 62. minuti konačno pogodio. Potegao je s 20ak metara s desne strane, iskoristio zaklonjenost Ter Stegena i prizemnim udarcem pogodio bliži kut. I ponovo ista priča, Barcelona je nastavila napadati, ali bez uspjeha u izgradnji čistih prilika. Ipak, dočekali su priliku nakon pogreške obrane domaćina kada Iniesta dolazi do lopte, nalazi Messija u sredini, a argentinski genije prvi put u karijeri pogađa protiv londonskih plavih. Ostalo je 1:1 do posljednjeg sučevog zvižduka.

U drugoj, manje atraktivnoj večerašnjoj utakmici, Bayern je na Allianz Areni deklasirao turskog prvaka Besiktas. U mnogome je domaćinu olakšao posao hrvatski stoper Domagoj Vida, koji je u 16-oj minuti dobio crveni karton. Bayern je brazilskog golmana Fabricia prvi put probio u 43. minuti, a u drugom poluvremenu prednost su podebljali. Pogađali su Coman, Muller drugi put, a i Lewandowski je dodao dva gola za konačnih 5:0

Chelsea-Barcelona 1:1 (Willian 62´, Messi 75´)

Bayern-Besiktas 5:0 (Muller 43´, Coman 53˙, Muller 66˙, Lewandowski 75´, Lewandowski 88´)